Svet

Wall Street padá, keď Credit Suisse prostredníctvom agentúry Reuters podnieti nový výpredaj bánk

© Reuters. SÚBOROVÁ FOTOGRAFIA: Vstup na New York Stock Exchange (NYSE) na Wall Street je videný v New Yorku 15. novembra 2022 v Spojených štátoch. REUTERS/Brendan McDermid

Od Davida Carnevalleyho

NEW YORK (Reuters) – Americké akcie zmiernili straty v stredu neskoro, ale Dow a dokonca uzavreli nižšie, pretože problémy v Credit Suisse oživili obavy z bankovej krízy.

Benchmarkové indexy sa v neskoršom obchode spamätali po tom, čo agentúra Bloomberg informovala, že švajčiarska vláda rokuje o možnostiach stabilizácie bankového sektora v krajine. Uzavreté s malým ziskom.

„Vidíme pohyb v titulkoch, ale nie seriózne. Nemyslím si, že sme v žiadnom prípade na úrovni 2008-2009, pokiaľ ide o nákazu,“ povedal Themis Trading Associates. Obchod, Joe Saluzzi.

Problémy Credit Suisse však zvýšili tlak na bankový sektor po tom, čo americké úrady zachránili investorov núdzovými opatreniami na zastavenie nákazy po páde SVB Financial and. Podpisová banka (Nasdaq :).

Niektorí investori sa domnievajú, že agresívne zvyšovanie úrokových sadzieb v USA zo strany Federálneho rezervného systému spôsobilo trhliny vo finančnom systéme.

„Sprísňujú sa najprudším a najdramatickejším tempom, aké sme videli od roku 1980, takže si myslím, že toto je pre nich príležitosť zastaviť sa,“ povedal Jack Aplin, CIO Cressett Capital.

Akcie Credit Suisse kótované v USA dosiahli rekordné minimá po tom, čo jej najväčší investor povedal, že banka nemôže poskytnúť viac financií, čím sa vyvíja tlak na európskych veriteľov a americké banky.

Výpredaj predčasne ukončil nevýrazné oživenie Wall Street vo včerajšej seanse.

„Finančné akcie, banky, sa včera vrátili späť, ale prvoradým faktorom je strata dôvery a je to naozaj strach z neznáma,“ povedal generálny riaditeľ Adams Funds a senior portfólio manažér Mark Stoeckle.

Údaje ukázali, že maloobchodné tržby v USA minulý mesiac klesli o 0,4 % po raste o 3,2 % v januári. Ekonómovia oslovení agentúrou Reuters očakávali pokles o 0,3 %.

Samostatná správa ukázala, že ceny výrobcov v USA vo februári nečakane klesli, deň po tom, čo ďalšie čítanie ukázalo zmiernenie spotrebiteľskej inflácie. To podnietilo investorov k presvedčeniu, že centrálna banka spomalí zvyšovanie sadzieb.

Výnosy amerických štátnych dlhopisov klesli a obchodníci teraz očakávajú rovnaké šance na zvýšenie sadzieb o 25 bázických bodov a prestávku na marcovom zasadnutí Fedu.

S&P 500 stratil 27,36 bodu alebo 0,70 % na 3 891,93 a Nasdaq Composite pridal 5,90 bodu alebo 0,05 % na 101,43.

Prvorepubliková banka (NYSE: ) klesla o 21,37 %, zatiaľ čo PacWest Bancorp PACW.O klesla o 12,87 % a obchodovanie bolo viackrát zastavené.

Akcie Western Alliance (NYSE:) Bancorp a Banking and Brokerage Charles Schwab (NYSE: ) Corp trend uzavrel rast o 8,3 % a 5 %. Obe akcie zvrátili skoré poklesy.

„Na finančných trhoch sa musíte pozerať na počasie, kde nemajú vo svojich portfóliách veľké investičné riziko,“ povedal Jeffrey Carbone, riadiaci partner v Cornerstone Wealth.

Hlavné americké banky vrátane JPMorgan Chase & Co (NYSE: Citigroup (NYSE: ) a Bank of America Corp (NYSE: ) klesli, čím sa bankový index S&P 500 znížil o 3,62 %. Index regionálnej banky KBW klesol o 1,57 %.

Väčšina z 11 hlavných sektorov indexu S&P 500 bola v červených číslach, pričom najhoršie si viedla energetika s poklesom o 5,42 %.

Klesajúce emisie prevyšujú počet postupujúcich emisií na NYSE v pomere 3,34:1; Na Nasdaq pomer 2,33 ku 1 uprednostňoval klesajúcich.

S&P 500 dosiahol 3 nové 52-týždňové maximá a 37 nových miním; Nasdaq Composite zverejnil 17 nových maxím a 379 nových minim.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close