Svet

WHO varuje pred smrteľnými prípadmi COVID-19 v Afrike

Afrika oficiálne zaregistrovala viac ako šesť miliónov prípadov korónového vírusu s 154 602 úmrtiami. Vložte fotografiu

Nairobi, Keňa | Xinhua | Predstaviteľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vo štvrtok uviedol, že úmrtia afrických látok COVID-19 sa v posledných týždňoch zvýšili o viac ako 40 percent, čo svedčí o závažnosti tretej vlny, ktorá sa v súčasnosti šíri po celom kontinente.

Podľa Madshidiso Moettiho, regionálneho riaditeľa WHO pre Afriku, obmedzený prísun kyslíka a pracovnej sily v už aj tak zložitých zariadeniach údržby vedie k úmrtiam súvisiacim s COVID na celom kontinente.

„Úmrtia za posledných päť týždňov prudko vzrástli, čo je jasným varovaním, že nemocnice v najviac postihnutých krajinách sú na pokraji zrútenia,“ uvádza sa vo vyhlásení Modiho.

Povedal, že výrazný nedostatok zdravotníckych pracovníkov, vybavenia a infraštruktúry na zabezpečenie urgentnej liečby chorých pacientov s COVID podkopal úsilie o zníženie počtu úmrtí v Afrike.

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb v Afrike (Africa CDC) sa kontinentálna celková kazeta COVID-19 od štvrtka zvýšila na 6 072 120, s 154 602 úmrtiami.

Moyeti uviedol, že Namíbia, Juhoafrická republika, Tunisko, Uganda a Zambia tvoria 83 percent nových úmrtí zaznamenaných minulý týždeň, zatiaľ čo úmrtnosť na kontinente je 2,6 percenta oproti globálnemu priemeru 2,2 percenta.

Poznamenal, že najťažšie infekcie a úmrtia na COVID-19, aké kedy boli v Afrike zaznamenané, boli vyvolané novými variáciami a všeobecnou ľahostajnosťou ku kontrolným opatreniam, ako sú nosenie masiek a sociálne vylúčenie.

Podľa Moytiho sa delta varianty v súčasnosti nachádzajú v 21 afrických krajinách, pričom typy alfa a beta sú identifikované v 35, respektíve 30 krajinách.

Počet hospitalizovaných v nemocniciach sa rýchlo zvýšil v 10 krajinách, pričom šesť ľudí malo nedostatok lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti, čo podľa neho znižovalo šance na prežitie u ťažko chorých pacientov s COVID.

Podľa Moytiho sa zvýšil dopyt po medicínskom kyslíku a predpokladá sa, že bude o 50 percent vyšší ako v rovnakom čase v roku 2020, hoci ponuka zostáva pomalá.

READ  Irán odmietol tvrdenia USA, že vykonal bezpilotný útok na tanker pri pobreží Gudžarátu

„Prioritou číslo jedna pre africké krajiny je podpora produkcie kyslíka, ktorá dáva malígnym pacientom príležitosť na boj,“ uviedol Moyeti k rýchlemu hodnoteniu šiestich afrických krajín WHO a pri operáciách sa zistilo, že je potrebných iba 27 percent medicínskeho kyslíka. Vytvorené.

Povedal, že je dôležité posilniť možnosti liečby a komplexnej starostlivosti afrických krajín s cieľom znížiť úmrtnosť spojenú s COVID-19 a urýchliť elimináciu vakcín.

*****

Xinhua

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close