Technológie

Windows 10 prechádza zásadnými zmenami v dizajne. Všimli ste si ich tiež?

Najpoužívanejší operačný systém pre stolné počítače, Windows 10 čakajú veľké konštrukčné zmeny, Niektorí používatelia sa dnes môžu pri zmene dizajnu stretnúť s prvými lastovičkami, ale hľadanie správ určite nie je také ľahké. Novinka vo forme zaoblených rohov sa v súčasnosti objavuje iba v najnovších verziách systému.

Nový dizajnový prvok možno nájsť v niekoľkých systémových aplikáciách

Ako portál informoval Windowsatest„Vývojári spoločnosti Microsoft v posledných týždňoch aktualizovali niekoľko systémových aplikácií, čo prináša najnovšia aktualizácia hlavné konštrukčné zmeny, ktoré sa čoskoro objavia v oveľa väčšej miere. Je to o nových zaoblené hrany niektoré okná v aplikačnom prostredí ako Kalendár, Fotografie, Mapy, Filmy a TV relácie, Rýchle poznámky alebo Kalkulačka,

Zdroj: vlastný

Vo väčšine aplikácií si všimnete zmenu, keď otvoríte rozšírené vyskakovacie okno, ktoré môžete otvoriť pravým tlačidlom myši. Môže sa však vyskytnúť aj zmena dizajnu, keď umiestnite kurzor myši na rôzne položky. Zaoblené hrany sú rozpoznateľné takmer okamžite, pretože sú v jasnom kontraste s klasickými hranami samotných aplikácií.

okná 10 zaoblených hrán 2
Zdroj: Vosveteit.sk

Zmeny sú súčasťou WinUI

Nové zaoblené rohy vo vybraných systémových aplikáciách sú súčasťou novej tzv. Platformy WinUI, Toto je nový typ rozhrania, ktoré budú k dispozícii vývojárom pri vytváraní moderných a jednoduchých používateľských rozhraní. Zjednotené spracovanie návrhu je základným kameňom nových platforiem, ako sú Windows 10Xalebo Povrch Neo, Pretože nová platforma vychádza z existujúcich dizajnérskych jazykov spoločnosti Microsoft, môžeme ju nazvať platformou „snov“. Plynulý dizajn, ktorý používa moderné prvky, ako sú už uvedené zaoblené hrany, priehľadné pozadie alebo iné prvky, ktoré zmäkčujú vzhľad používateľského prostredia.

Zaoblené hrany v systéme Windows 10 sú stále vo fáze testovania a nie je známe, či budú v budúcnosti zahrnuté do iných komponentov systému. Pre nás však môžeme povedať, že zaoblené hrany vyzerajú naozaj pekne a určite by sme uvítali ich hlbšiu implementáciu.

READ  Ceny TD Intros v reálnom čase pre predajcov áut

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close