Technológie

Xbox Series X a Series S vydali podrobné špecifikácie

Microsoft oficiálne vydal podrobný hardvér technické údaje pre Xbox Series X, tak aj pre Xbox Series S. Toto sú určité špecifikácie, ktoré nie sú uvedené v upútavkach na nové konzoly.

WiFi

Podrobnejší zoznam špecifikácií potvrdzuje, že konzoly novej generácie Xbox Series X aj Series S budú vybavené dvojpásmovou anténou 802.11c. To znamená, že obe konzoly sú určené skôr pre špecifikáciu WiFi 5, ako rýchlejšie, moderné WiFi 6.

Ide o rovnakú špecifikáciu ako konzoly Xbox One X a One S a Sony PlayStation 4 Pro. Inými slovami, jedná sa o súčasný štandardný WiFi prijímač, nie o vylepšený štandard novej generácie. Je to určite sklamanie. Kvôli výkonu, ktorý konzoly poskytujú.

USB porty

Ako uvádza portál VG247, V zozname nižšie je uvedené, že obe konzoly Xbox Series X a Series S budú obsahovať tri porty USB 3.1 prvej generácie. Tieto informácie zase zabíjajú sny mnohých, ktorí dúfajú v port USB-C. USB 3.1 Gen 1 je len iný názov pre štandardné USB 3.0 s dátovým tokom 5 Gbit / s a ​​prenosovou rýchlosťou až 500 MB / s.

Bude vás to zaujímať

Aj keď je rozdiel v rýchlosti slušný, nakoniec to nevadí. Konzoly Series X aj Series S budú obsahovať rozširujúci port pre NVMe SSD, čo zodpovedá rovnakej rýchlosti ako interný SSD.

Pri hraní hier z aktuálnej generácie budete môcť naďalej používať štandardné zálohovacie disky s USB portom, alebo jednoducho zálohovať hry z novej, ktoré práve nehráte. Hry novej generácie sa však dajú hrať iba na nových ultrarýchlych SSD diskoch, či už interných alebo externých. 10. novembra je deň, kedy sú Xbox Series X a Xbox Series S. vyjdú.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close