Technológie

V roku 2024 plánujem urobiť viac hier na konzole

Nedávno som prešiel na PC hry. V roku 2016 som si spontánne vybral Steam engine, prvý pokus Valve skombinovať Steam s viac konzolovým zážitkom. Bol to môj prvý skutočný úvod do šírky a výkonu knižnice Steam na mojom PS4. Bol som závislý, tak som dostal do rúk počítač Dell a potom som si postavil vlastný počítač. Predal som svoj Xbox One a väčšinu svojej zbierky PS4. Remake Final Fantasy VII, ale všetky moje hry som presunul na PC. Na PC bežali hry lepšie a bolo ich viac. Prečo by som mal tráviť menej času hraním hier? Prečo by som mal obetovať akúkoľvek úroveň výkonu, keď sa snažím o to najlepšie, čo technológia ponúka?

Keď idem do roku 2024, myslím si, že je čas hrať menej na svojich počítačoch so systémom Windows a viac na svojich PS5, Switch, herných zariadeniach, ako je Steam Deck a ďalšie konzoly.

Impulz k tejto zmene nemá nič spoločné s exkluzívnymi titulmi na rôznych platformách alebo s pridanou pohodlnosťou gaučového hrania (v skutočnosti nemám gauč a používam rovnaký monitor pre svoju PS5 ako svoj počítač). Môže byť dôvodom iskry tohto rozhodnutia Syntetizátor Mook Patty.

Rok 2024 je o konzolových hrách

Ako hudobník som si obľúbil počítače a digitálne audio pracovné stanice pre ich nekonečné hudobné efekty. Schopnosť používať softvér ako Dôvod Alebo Stojan VVC Znamená to, že môžem mať veľa virtuálnych nástrojov, z ktorých mnohé sú takmer na nerozoznanie od ich fyzických náprotivkov. Čo som však v tomto procese stratil, bola skúsenosť trávenia času s nástrojom. Namiesto toho som prevzal úlohu tvorcu a tweakera a bol som neustále rozptyľovaný jednoduchosťou spustenia webového prehliadača a zmiznutia v priepasti internetu.

READ  Sea of ​​Thieves sa v roku 2022 vydá do éry dobrodružstiev

Možno existuje dôvod, prečo si nemôžem dovoliť auto…alebo dokonca posteľ…
Fotografia: Claire Jackson / Kotaku

Ale chodenie na nástroje namiesto používania počítača vytvorilo priamejší a intímnejší zážitok z hudby bez rozptyľovania. Prinútilo ma to premýšľať, kde inde by som mohol dosiahnuť tú intimitu. Prvá vec, ktorá vás napadne, je hranie hier.
V niektorých ohľadoch prechod z PC na konzolové hry znamená výmenu jednej obrazovky za druhú, ale tráviť viac času s mojou PS5 mi pripomína výhody izolovaného, ​​sústredeného herného zážitku. Hra, ktorú som si užil väčšinu svojho života – aj keď hrám hru, ktorá na mojom počítači funguje technicky lepšie.

V hrách často počujeme potrebu „teraz väčšie, lepšie, rýchlejšie“. Marketingové materiály hovoria, že naše snímkové rýchlosti by teraz mali byť 120 Hz, rozlíšenie aspoň 1440p a obsah by sme mali pravidelne streamovať, zdieľať a vytvárať. Prekrytia chcú, aby sme pokračovali v chatovaní v službe Discord a ďalších službách. Táto vyhláška sa týka konzol Väčšina, ale nie vždy, v graficky najnáročnejších hrách vás môže PC vystrašiť nedostatok spoľahlivého stabilného framerate. Ako sa môžete zabávať, ak nie je zapnuté sledovanie lúčov a nastavené na maximum?

Moja PS5 bola doteraz ako vlastné auto: potrebujem ho na prácu (alebo si to aspoň predstavujem. Ako gauč, ktorý tiež nemám). Ale po spontánnom nákupe Alan Wake II Po tom, čo som to porazil na PC na PS5, som si uvedomil výhody vypnutia sa od rozptyľovania webového prehliadača. Nemôžem nechať kombináciu klávesov Alt+Tab, aby mi cez web povedali, či mám alebo nemám použiť režim výkonu alebo kvality alebo náhodne chatovať v Discorde alebo nie. Keďže opäť sledujem temný príbeh pána Wakea, robím tak v prostredí stvorenom výhradne na hranie. Áno, hrám ju pri 30 snímkach za sekundu, ale verím, že skúsenosť s vypnutím fungujúceho enginu a sústredením sa na používanie herného enginu je pre túto hru bližší zážitok a som si istý, že to tak bude aj v iných oblastiach.

Na fotografii je DualSense Ekte sediaci na klávesnici počítača.

Keď som vymenil klávesnicu za ovládač, našiel som sústredenejší herný zážitok.
Fotografia: Claire Jackson / Kotaku

Znamená to, že som skončil s hraním na PC? Nie, absolútne nie. Osobne nevlastním Xbox, takže používam svoj počítač so systémom Windows 11, aby som si užil ponuky spoločnosti Microsoft a za posledných pár rokov som si vytvoril záľubu v emulácii. Čo sa týka mojej práce, musím zostať v spojení so svetom PC hier.

Ale v roku 2024 pôjdem najprv na svoju PlayStation kvôli herným zážitkom, nie preto, že by som naháňal nekonečné konské sily v „ultimátnom“ „FTW“ hraní, ale preto, že sa mi to darí. Voľba použiť samostatný, nesúvisiaci stroj, ktorý používam na všetky klinické a nudné časti môjho života. Rovnako ako v prípade mojich syntetizátorov, rád robím z hrania sústredený a živý zážitok a myslím si, že kľúčový je špecializovaný hardvér.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close