Thomas, Fairhope’s Claudia Gator vyhrali USTA Otec/Dcéra na Clay Court National Championships

Správa zamestnancov GCM

Fairhope – Thomas Cater A jeho Dcéra Claudia Vyhrajte majstrovstvá USA na antuke národného otca/dcéry tenisovej asociácie vo Wellingtone na Floride a staňte sa tímom číslo 1 v krajine.

Gators vyhrali prvé dve kolá výhrami nad Anisa a Shiva Laxmin (6-0, 6-2) a Rodrigo a Regina Arrangois (6-1, 6-2). Ich najväčšia bitka prišla v semifinále, ktoré nakoniec vyhrali 6-1, 6-7 (5-7). [11-9] Hra na Edwarda a Audrey Butterworthovcov.

Vo finále v nedeľu 5. novembra prehrali Thomas a Claudia Gator 4:6, 7:5. [10-6] porazili Eduarda a Sofiu Pachecov z Westonu na Floride a obsadili prvé miesto Národný rebríček USTA otec/dcéra.

„Bola to najlepšia skúsenosť, akú sme si mohli priať,“ povedal Thomas. „Stráviť viac času so svojou dcérou je výhra. Vyhrať jednu Zlatú loptu je niečo veľmi výnimočné, ale vyhrať dve Zlaté lopty je neuveriteľné a trvá to trochu dlhšie, kým sa do toho vsiakneš.

Claudia opakuje pocity svojho otca a hovorí: „Nemám nikoho, kto by vyhral toto ocenenie. Vyhrať zlato je už teraz skvelé, ale vyhrať ho s otcom a trénerom je naozaj úžasné.

Svoju prvú „Zlatú loptu“ vyhrali na slávnych trávnatých kurtoch v auguste Kriketový klub Longwood v Chestnut Hill, Massachusetts. Druhým veľkým turnajom roka je USDA Clay Courts Championship vo Wellingtone.

Národné majstrovstvá otca/dcéry na antuke a krížových kurtoch sú dve zo štyroch hlavných národných majstrovstiev na programe každý rok. Ďalšie dve sú národné majstrovstvá otca/dcéry v hale a na tvrdom ihrisku.

Thomas, rodák zo Slovenska, je riaditeľom tenisu v Mike Ford Tennis Center vo Fairhope. Bývalý profesionálny tenista je tenisovým trénerom posledných 25 rokov.

Claudia je študentkou strednej školy Fairhope Hráč číslo 1 v tíme Pirate Tennis. Vyhral viacero turnajov USDA a posledných päť rokov patrí medzi 10 najlepších hráčov v Alabame.