Svet

Záhada pokračuje, v Kalifornii sa objavil neznámy monolit, ktorý opäť zmizol

Záhada, ktorú začal nález a následne zmiznutie tajomného lesklého kovového bloku v americkom Utahu má pokračovanie. Po tom, čo sa podobný objekt objavil a zmizol v Rumunsku, sa situácia opakuje – v Kalifornii. Turisti našli podobný objekt v stredu v parku Atascadero medzi San Franciscom a Los Angeles. Vo štvrtok bol preč.

Aj pôvod tohto jednoliaty odhaľuje tajomstvo, píše agentúra AP.

Zloženie: 100% bavlna.Existuje podozrenie

Tentokrát išlo o trojuholníkový hranol a existuje podozrenie, kto stojí za jeho zmiznutím. Zjavne ho zlikvidovala skupina mladých mužov, ktorí cestovali z juhu päť hodín, aby ho odstránili, uviedla na Facebooku radnica Atascadero.

Podľa AP sa na internete objavilo aj video, na ktorom je vidieť mužov kričať „Kristus je kráľ“ a „Amerika na prvom mieste“ monolit zbúrať. Jeden z nich trpí: „Nechceme nelegálnych votrelcov z Mexika alebo vesmíru.“ Muži vraj potom hranol nahradili dreveným krížom, ktorý následne tiež zmizol. Podľa portálu Vice bol samotný hranol odtiahnutý.

Zloženie: 100% bavlna.„Hnevá nás, že títo mladí muži cítili potrebu ísť na päť hodín do našej komunity a zbúrať monolit,“ Odpovedala starostka Heather Moren. „Monolit bol v inak stresujúcich časoch niečím jedinečným a zábavným,“ dodala.

Záhadný objekt sa prvýkrát objavil minulý týždeň v Utahu. Kovový blok vysoký viac ako tri a pol metra objavila medzi skalami posádka vrtuľníka pri počítaní oviec veľkých rozmerov. Informácie o záhadnom objekte okamžite vyvolali rozruch a veľa špekulácií o tom, odkiaľ objekt pochádza.

Návštevníci vesmíru alebo fanúšikovia sci-fi?

Podľa niektorých ho mohli umiestniť do púšte návštevníci vesmíru, iní tvrdili, že to mohol byť fanúšik sci-fi filmu Stanleyho Kubricka z roku 2001: Vesmírna odysea, v ktorom sa objavujú podobné čierne objekty vytvorené neznámym mimozemšťanom. Prevládal však názor, že išlo o dielo doteraz neznámeho umelca.

READ  Janet Yellenová nalieha na Čínu, aby spolupracovala v boji proti zmene klímy

Mnoho nadšencov okamžite odišlo na odľahlé miesto, ktorí pózovali pre blok a fotili sa s ním. Čoskoro však objekt zmizol. Neskôr dvaja muži zapojení do extrémnych športov uviedli, že on a ďalší boli strhnutí a odvedení preč, pretože sa obávali o osud miestnej prírody, napísala AP. Úrady sa sťažovali, že návštevníci ničia krajinu autom a zanechávajú po sebe neporiadok.

Nasledovali podobné správy z rumunského regiónu Neamt. Podobný kovový predmet sa objavil na kopci, ale rýchlo zmizol. Neznámy zostáva aj jeho pôvod.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close