Veda

Zamestnanec Olive Garden v NJ bol nakazený hepatitídou A. Stravníkov vyzvali, aby sa dali zaočkovať.

Pracovník s potravinami v reštaurácii Olive Garden v okrese Gloucester mal pozitívny test na hepatitídu A, informovali vo štvrtok predstavitelia okresu zdravotníctva.

Podľa oznámenia zamestnanec Olive Garden na 1500 Almonson Road v Deptforde pracoval počas infekcie medzi 26. a 30. decembrom.

Krajskí úradníci informovali, že hepatitída A je vírusové ochorenie, ktoré spôsobuje príznaky ako bolesť žalúdka, nevoľnosť, vracanie, únava, strata chuti do jedla, žltačka a tmavý moč. Symptómy sa zvyčajne objavia do dvoch až siedmich týždňov po expozícii.

Každý, kto predtým dostal vakcínu proti hepatitíde A, nie je ohrozený, uviedol kraj. Úradníci uviedli, že ľudia, ktorí neboli očkovaní, čelia nízkemu riziku, ale očkovanie do dvoch týždňov od expozície môže toto riziko ďalej znížiť.

Ľuďom, ktorí neboli očkovaní a myslia si, že mohli byť vystavení kontaktu, sa odporúča, aby kontaktovali svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Úradníci uviedli, že kraj spolupracuje s reštauráciami na očkovaní potenciálne exponovaných spolupracovníkov.

Podľa kraja okresné ministerstvo zdravotníctva vykonalo úplné kontroly reštaurácie v marci 2023 a v stredu a podnik získal v oboch prípadoch uspokojivé hodnotenie.

„Ministerstvo zdravotníctva okresu Gloucester úzko spolupracuje s ministerstvom zdravotníctva v New Jersey a reštauračným zariadením, aby chránili verejnosť a zabránili ďalšiemu šíreniu choroby,“ uviedli úradníci.

Každý, kto má otázky, môže zavolať na číslo 856-218-4151. Obyvatelia môžu tiež Navštívte webovú stránku ministerstva zdravotníctva,

Naša žurnalistika potrebuje vašu podporu. prosím prihláste sa ešte dnes NJ.com,

Dá sa dosiahnuť matná sivá [email protected],

READ  Nie všetky teórie dokážu vysvetliť gargantuovskú čiernu dieru M87 *

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close