Hlavné správy

ZÁPAS: Portugalsko prekvapí súpera Luxemburskom. Chorvátsko preberá Arménsko

Čo sa deje v pondelňajšej kvalifikácii ME:

Skupina D

Chorvátsko, Arménsko a Wales bojujú o postup do 2. predkola za lídrom skupiny Tureckom, ktoré v pondelok nehrá. Chorvátsko, ktoré postúpilo do semifinále MS, je na druhom mieste pred tretím Arménskom. Kapitán chorvátskeho stredopoliara Luka Modrič je na dobrej ceste predĺžiť svoj rekord na 168 zápasov za svoju krajinu. Wales je štvrtý a z posledných 13 zápasov vyhral iba jedno. Lotyšsko treba poraziť, aby nezaostalo v kvalifikácii.

Skupina J

Portugalsko sa kvalifikuje spolu s Luxemburskom, ktoré mnohých prekvapilo ako kandidát na prvé majstrovstvá Európy v budúcom roku. Portugalsko je hostiteľom tohto zápasu a porazilo Luxembursko 6:0, keď v ňom hrali naposledy, takže čokoľvek iné ako víťazstvo by bolo pre Cristiana Ronalda obrovským rozrušením. Vedie Portugalsko s 15 bodmi pred Slovenskom a Luxemburskom. Luxembursko vyhralo posledné tri zápasy a je tretie v skupine s dvoma miestami v kvalifikácii. Jeho hlavní kvalifikační rivali, Slovensko, budú proti Lichtenštajnsku výrazne favorizovaní. Island hrá s Bosnou a Hercegovinou v niekdajšom prekvapivom zápase kvalifikácie ME.

___

AP Football: https://apnews.com/hub/soccer

READ  Kríza na Ukrajine a v postihnutých krajinách - Naliehavá výzva č. MGR65002, Národný program reakcie komunity na úrovni federácie - Slovensko - Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close