Veda

Žena používa aplikáciu „Be My Eyes“, aby zistila, či jej priateľ podvádza

Táto žena sa prihlásila na mužskú vizuálnu pomôcku, no dostala oveľa viac, než čakala – konkrétne horúci čaj.

„Chlapci, som mŕtva,“ hovorí Anna (@annaconda309) v trendovom klipe TikTok.

Vo videu, ktoré si za menej ako 24 hodín pozreli takmer päťtisíckrát, Anna vysvetľuje, že sa prihlásila do aplikácie Be My Eyes ako dobrovoľníčka. Táto aplikácia spája nevidomých a slabozrakých používateľov s asistenciou zraku prostredníctvom živého videa alebo AI.

Anna má tento účet už niekoľko rokov, no keďže na každého zrakovo postihnutého pripadá 16 dobrovoľníkov, doteraz sa jej neozvali o pomoc – a je veľmi rada, že telefón na tento hovor zdvihla.

Anna bola veľmi vzrušená, keď videla oznámenie, ale plne očakávala, že to bude niečo jednoduché, napríklad čítanie pokynov alebo výber farby.

„Nie, toto dievča len povedalo: 'Tak toto je mobil môjho priateľa a chcem, aby ste mi prečítali meno v jeho histórii hovorov',“ spomína Anna a dodáva, že žena zostala rozrušená.

„Povedala som: „Prepáčte?“ Ale vyhovela žiadosti.

Iste, bolo tam dievča, ktorému niekoľkokrát volal.

„A nebola z toho nadšená,“ hovorí Anna.

Teraz, rovnako ako my ostatní (pokiaľ netvrdíte, že nie ste Chimosa), Anna tiež chcela vedieť všetky podrobnosti a pozadie celej situácie, ale žena zložila telefón hneď po tom, čo dostala túto informáciu hľadám.

„Som rada, že som po toľkých rokoch mohla konečne niekomu pomôcť, no nebola to pomoc, akú som očakávala,“ hovorí Anna na záver minútového videa.

V našich predstavách išla telefonujúca žena rovno za svojím priateľom. Pravdepodobne mu dala chabú výhovorku, a tak ju tam nechal, kým ho prosila, aby jej dal druhú šancu. Ale toto je len naša predstava. Pochybujeme, že sa niekedy naozaj dozvieme, čo sa stalo, a to je v poriadku. Úprimne povedané, nie je to naša vec (nakoľko by sme sa radi zapojili).

READ  Fyzici tvrdia, že možno našli vo vesmíre silnú poruchu

Ľudia žili pre nečakané rozhovory a chaos v sekcii komentárov.

„Bola by som ako 'Dievča, choď na správy a ja ti ich prečítam!',“ povedala v najvyššom komentári, ktorý sa mu páčil viac ako 10 000-krát.

Jedna osoba povedala: „Ach, to je pokazené! Dovoľte mi prihlásiť sa.“

@anaconda309 #zelená obrazovka S radosťou slúžim🫡 #bemayeyes ♬ sonido original – Golden Oldies Mix

Iní sa podelili o svoje skúsenosti s aplikáciou.

Jeden komentujúci vysvetlil: „Pomohol som niekomu prečítať tehotenský test! Povedal som 'Je… pozitívny!?! Si…?' A ona povedala 'Áno, nie, nechám si to.'

Iný sa podelil: „Pred mnohými rokmi som pomohol mužovi v Londýne vybrať si košeľu, pretože bol slepý a mal so sebou priateľa, ale ten priateľ bol farboslepý a nevedel povedať, že jeho oblečenie je jeho. nie, bola to skvelá vec!“

Jedna osoba povedala: „Moja prvá výzva bola pomôcť niekomu nastaviť číslo na jej inzulínovej pumpe. Bol som tak vystresovaný.“

Daily Dot kontaktovala Annu prostredníctvom priamej správy TikTok.

Internet je chaos – ale to všetko vám vysvetlíme v každodennom e-maile. Prihláste sa na odber bulletinu Daily Dot Web_Crawler Tu Ak chcete získať to najlepšie (a najhoršie) z internetu priamo do vašej doručenej pošty.

*Prvé zverejnenie: 29. mája 2024, 12:00 CDT

Stacey Fernandez

Stacy Fernandez je spisovateľka na voľnej nohe, projektová manažérka a špecialistka na komunikáciu. Pracovala v Texas Tribune, The Dallas Morning News a prevádzkovala sociálne médiá pre The Education Trust New York. Jej obľúbeným koníčkom je hľadanie skrytých drahokamov v sekáčoch, miluje dobrú audio knihu a je milovníčkou čokolády.

Stacey Fernandez

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close