Veda

Podľa odborníkov je to tá zdravá strava, ktorej nemáte dostatok

Keď väčšina ľudí pomyslí na takzvané „superpotraviny“, ktoré sa odporúčajú pre zdravý život, zvyčajne im nenapadne nič priamo z konzervy.

Ale jeden odborník hovorí, že existuje stála potravina v supermarkete, ktorá je nevyhnutnou súčasťou každej vyváženej stravy – a väčšina z nás jej neje dostatok.

Plechovky s tučnými rybami, vrátane sardiniek, makrel a ančovičiek, dávajú veľkú podporu zdraviu mozgu vďaka ich vysokým hladinám omega-3, vysvetľuje Dr. Michael Moseley. denná pošta,

Moseley povedal: „Omega-3 je esenciálna mastná kyselina, čo znamená, že je dôležitá pre naše zdravie, ale vaše telo si ju, žiaľ, nevie produkovať, takže jediný spôsob, ako jej získať dostatok, je vaša It’s strava.“

Dodal: „Okrem iného udržiava vaše mozgové bunky zdravé a rozprávanie sa medzi sebou.“


Zatiaľ čo rybie konzervy sú relatívne lacné a ľahko sa konzumujú, viac ako 90 % Američanov podľa National Institutes of Health nespĺňa odporúčaný príjem omega-3.
Shaith – Stock.adobe.com

Zatiaľ čo rybie konzervy sú relatívne lacné, viac ako 90 % Američanov nedosahuje odporúčanú úroveň príjmu omega-3. Národný inštitút zdravia.

odborník na výživu odporučiť Aspoň 2 porcie mastných rýb týždenne. Odporúčajú tiež zamiešať druh konzumovaných mastných rýb.

Ak máte obavy z oboch porcií tučných rýb, ktoré sa dodávajú v plechovke, odporúča sa vyzdvihnúť čerstvý kúsok lososa z pultu s morskými plodmi.

Dávajte si však pozor, aby ste to neprehnali – nadmerná konzumácia rybích konzerv môže byť problémom, ako nedávno uviedol moderátor podcastu Joe Rogan, ktorý údajne mal recidívu po tom, čo jedol tri konzervy sardiniek za noc po určitú dobu. Bola mu však diagnostikovaná s otravou arzénom.


Ak máte obavy z oboch porcií tučných rýb, ktoré sa dodávajú v plechovke, odporúča sa vyzdvihnúť čerstvý kúsok lososa z pultu s morskými plodmi.
Ak máte obavy z oboch porcií tučných rýb, ktoré sa dodávajú v plechovke, odporúča sa vyzdvihnúť čerstvý kúsok lososa z pultu s morskými plodmi.
Timolina – Stock.adobe.com

Pre tých, ktorí sa rybám radšej vyhýbajú úplne, Moseley pre Daily Mail povedal, že morské riasy sú tiež bohaté na omega-3.

Toto jedlo, hovorí, „udržiavalo našich predkov po tisícročia“.

READ  Čo robí piesok mäkkým? - The New York Times

Ľanové semienko, chia semienka, vlašské orechy, olivy a vajcia sú ďalšími známymi zdrojmi omega-3.

Medzitým sú doplnky omega-3 mimoriadne populárne, ale odborníci nedávno spochybnili ich účinnosť.

Štúdia z University of Texas Southwestern Medical Center v Dallase zistila, že etikety na doplnkoch s rybím olejom bežne uvádzajú zdravotné tvrdenia, ktoré sú úplne nepodložené akýmkoľvek výskumom.

„Na základe toho, čo som osobne videla v obchode s potravinami a v lekárni, ma neprekvapilo, že vidím taký vysoký podiel zdravotných tvrdení na doplnkoch s rybím olejom,“ povedala spoluautorka štúdie Joanna Asadorian. povedal Medscape Cardiology,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close