Veda

Nadšenec prieskumu hovorí, že našiel americkú vojenskú kozmickú loď X-37B

v skvelej forme , Súborová fotografia kozmickej lode X-37B.

boeing

Ukazuje sa, že niektoré informácie o najnovšej misii americkej armády X-37B boli absolútne správne.

Keď poloklasifikovaná okrídlená kozmická loď odštartovala 28. decembra, vyletela na obežnú dráhu na vrchole rakety SpaceX Falcon Heavy, podobnej ako Atlas V a Falcon 9, ktoré na svojich predchádzajúcich misiách používali na štart X-37B. Oveľa väčšia ako raketa.

To okamžite viedlo k špekuláciám, že X-37B dosiahne vyššie výšky ako jeho predchádzajúce lety, ktoré zostali na nízkej obežnej dráhe Zeme vo výške niekoľko stoviek míľ. Zdá sa, že objav Tommyho Simolu, nadšenca pre satelitné sledovanie, ktorý žije neďaleko Helsínk vo Fínsku, toto podozrenie potvrdzuje.

V piatok Simola informoval na sociálnych sieťach atď. CSAT-LDlhotrvajúce online fórum nadšencov satelitného sledovania, že pomocou kamery na sledovanie oblohy zistil neidentifikovaný objekt. Kamera je navrhnutá tak, aby nepretržite sledovala časť oblohy a detekovala pohybujúce sa objekty vo vesmíre. Špeciálny softvérový program pomáha identifikovať známe a neznáme objekty.

„Vzrušujúca správa!“ Simola zverejnila na sociálnej sieti. „Orbitálne testovacie vozidlo 7 (OTV-7), vypustené na tajnú obežnú dráhu minulý rok v decembri, bolo zaznamenané mojou satkamerou! Tu sú zábery z posledných dvoch nocí!“

Mike McCants, jeden zo skúsenejších satelitných pozorovateľov a spoluadministrátor fóra CSAT-L, súhlasil so Simolovým záverom, že našiel kozmickú loď X-37B.

„Blahoželám Tommymu Simolovi k nájdeniu záhadnej kozmickej lode X-37B,“ napísal Jonathan McDowell, astrofyzik a všeobecne uznávaný odborník na vesmírne lety.

READ  Tisíce vakcínových doplnkov COVID-19 k dispozícii v Salt Lake County Health

vyššie ako kedykoľvek predtým

Amatérske pozorovania kozmickej lode naznačujú, že letí po vysoko eliptickej obežnej dráhe vo výške 201 až 24 133 míľ (323 až 38 838 kilometrov). Obežná dráha je naklonená 59,1 stupňa k rovníku.

To nie je ďaleko od predpovedí amatérskej sledovacej komunity pred jeho spustením v decembri. V tom čase nadšenci použili informácie o trajektórii štartu Falcon Heavy a zóne pádu pre základný zosilňovač a horný stupeň rakety, aby predpovedali, akú obežnú dráhu dosiahne s kozmickou loďou X-37B.

Vesmírne sily nezverejnili žiadne informácie o obežnej dráhe X-37B. Hoci amatérom trvalo asi šesť týždňov, kým našli Napriek utajeniu je ťažké si predstaviť, že protivníci americkej armády v Číne a Rusku už nevedeli, kam kozmická loď letí.

Vojenskí predstavitelia zvyčajne nezverejňujú podrobnosti o misii X-37B, keď je vo vesmíre, a poskytujú aktualizácie iba pred každým štartom a znova po každom pristátí.

Ide o siedmy let kozmického lietadla X-3B od jeho prvého štartu v roku 2010. Vo vyhlásení pred štartom v decembri Space Force uviedli, že tento let X-37B sa zameriava na „širokú škálu testovania a experimentovania.“ Cieľ.“ Vojenskí predstavitelia uviedli, že lietanie v „novom orbitálnom režime“ je jedným z cieľov testu.

Armáda má vo svojom inventári dve kozmické lode X-37B alebo orbitálne testovacie vozidlá vyrobené v Boeingu. Sú opakovane použiteľné a navrhnuté tak, aby štartovali vo vnútri nosnej kapotáže konvenčnej rakety, strávili niekoľko rokov vo vesmíre s využitím slnečnej energie a potom pristáli na tri míle dlhej pristávacej dráhe buď na Vandenberg Space Force, aby sa vrátili na Zem. základňu v Kalifornii alebo v Kennedyho vesmírnom stredisku NASA na Floride.

Vyzerá to ako miniatúrna verzia raketoplánu Space Shuttle Orbiter od NASA s krídlami, nasaditeľným podvozkom a čiernymi tepelnými ochrannými doštičkami, ktoré chránia jeho brucho pred spaľujúcim teplom pri návrate. Je dlhý 29 stôp (asi 9 metrov), čo je asi štvrtina dĺžky raketoplánu NASA a nevezú astronautov.

READ  Časť slnka praskla, prekvapení boli aj vedci!

X-37B má nákladný priestor vo vnútri trupu na užitočné zaťaženie s dverami, ktoré sa otvárajú po štarte a zatvárajú pred pristátím. Na zadnom konci kozmickej lode je tiež namontovaný servisný modul, ktorý umožňuje ďalšie experimenty, užitočné zaťaženie a malé satelity, ktoré sa môžu nasadiť na obežnú dráhu a vykonávať svoje vlastné misie.

Pokiaľ ide o užitočné zaťaženie súčasného letu X-37B, vesmírna sila uviedla, že jej experimentálny balík zahŕňa testovanie nových „technológií na zvyšovanie povedomia o vesmírnej doméne“. NASA vykonáva experiment na X-37B, aby zistila, ako semená rastlín reagujú na nepretržité vystavenie vesmírnemu žiareniu. Počas tohto letu sa obežná dráha kozmickej lode dostane cez Van Allenove radiačné pásy.

Tajomstvo okolo Podľa analytikov je pravdepodobnejšie, že X-37B je testovací priestor pre nové vesmírne technológie. Nezvyčajná eliptická dráha pre túto misiu je podobná dráhe používanej pre niektoré satelity vesmírnych síl, ktoré sú určené na detekciu a varovanie pred štartom balistických rakiet.

McDowell povedal, že by to mohlo znamenať, že X-37B testuje infračervený senzor pre budúce satelity včasného varovania, ale potom varoval, že by to bola „len divoká špekulácia“.

O X-37B môžeme len špekulovať. Ale vyzerá to tak, že už nemusíme hádať, kde X-37B letí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close