Veda

SpaceX Falcon 9 vypustí 22 satelitov Starlink z Kalifornie – Spaceflight Now

Aktualizácie: S novým časom spustenia.

Súborová fotografia rakety SpaceX Falcon 9 na štartovacej rampe na základni Vandenberg Space Force Base v Kalifornii. Kredit: SpaceX

SpaceX urobí ďalší pokus v pondelok o 2:30 PST (5:30 EST/1030 UTC) so štartom Falcon 9 zo západného pobrežia s dávkou 22 satelitov Starlink.

V nedeľu ráno bolo odpočítavanie pre Falcon 9 zastavené a na hodinách zostávalo len niekoľko minút. SpaceX v príspevku na sociálnej sieti uviedla, že „stála“ asi sedem minút po plánovanom čase štartu. Neuviedol žiadny dôvod pre prerušený pokus o spustenie. Misia Starlink 7-7 bola už o deň oneskorená. Toto najnovšie úsilie bolo opakovane odložené od pôvodného času štartu 22:33 PST a teraz sa zameriava na poslednú príležitosť na spustenie v noci.

Na tejto 55. dodávkovej misii Starlink v roku zamieri Falcon 9 na juhovýchod a po štarte z komplexu Space Launch Complex 4E na Vandenberg Space Force Base v Kalifornii sa zameria na obežnú dráhu 183 × 178 míľ (295 × 286 km). Sklon k rovníku je 53 stupňov.

Spaceflight Now bude poskytovať živé vysielanie zo štartu Falconu 9 v našom priamom prenose.

Posilňovač prvého stupňa, ktorý uskutočnil svoj 15. let, predtým spustil misie Sentinel-6 Michael Freilich, DART, Transporter-7, Iridium OneWeb a Space Development Agency Trench 0B. Rovnako ako posledných deväť doručovacích misií Starlink. Po dokončení horenia prvý stupeň pristane na dronovej lodi „Of Course I Still Love You“ rozmiestnenej asi 400 míľ dole (644 km) v Tichom oceáne pri pobreží Baja California.

Ak všetko pôjde podľa plánu, k rozmiestneniu 22 mini satelitov Starlink V2 dôjde len hodinu po štarte. Model V2 Mini bol predstavený začiatkom tohto roka a je oveľa väčší ako satelity V1.5. Najnovšie modely, vybavené pokročilými anténami a väčšími solárnymi panelmi, môžu poskytnúť štyrikrát väčšiu šírku pásma ako predchádzajúce satelity.

READ  Čína hlási prípad vtáčej chrípky H5N1 u ľudí

SpaceX nedávno oznámila, že pre svoju internetovú službu Starlink podpísala viac ako dva milióny zákazníkov vo viac ako 60 krajinách. Podľa údajov zhromaždených Jonathanom McDowellom, astronómom z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, od roku 2019 vypustila 5 445 satelitov. databázu vesmírnych letov, Z týchto satelitov zostáva 5 078 na obežnej dráhe a zdá sa, že 5 041 funguje normálne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close