Veda

Žiť viac ako 100, Mangia príliš málo: myšlienky talianskeho odborníka na starnutie

Väčšina členov kapely sa prihlásila k životnému štýlu live-fast-die-young. Keď sa však po vystúpeniach vo Whisky a Go Go, Roxy a ďalších kluboch na západnom pobreží podieľali na zneužívaní alkoholu a drog grungeovej scény 90. rokov, gitarista skupiny Walter Longo, taliansky Ph.D. D. posadnutý výživou. Študent celý život bojoval so závislosťou na dlhovekosti.

Teraz, desaťročia po tom, čo Dr. Longo opustil svoju grungeovú skupinu D.O.T., aby sa vydal na kariéru v biochémii, taliansky profesor so svojimi poddajnými rockerskými vlasmi a laboratórnym plášťom vyčnieva v centre talianskej posadnutosti jedlom a starnutím.

„Na štúdium starnutia je Taliansko neuveriteľné,“ povedal mladý doktor Longo (56) v laboratóriu, ktoré vedie v ústave rakoviny v Miláne. Koncom tohto mesiaca vystúpi na konferencii o starnutí. Taliansko má jednu z najstarších populácií na svete, vrátane niekoľkých skupín storočných ľudí, čo priťahuje výskumníkov, ktorí hľadajú fontánu mladosti. „Toto je nirvána.“

Dr Longo, ktorý je tiež profesorom gerontológie a riaditeľom USC Longevity Institute v Kalifornii, už dlho obhajuje dlhší a lepší život prostredníctvom ľahkého talianskeho stravovania a napísal knihu Road to Perpetual Wellbeing o tom, ako zostať mladý. globálna explózia teórií. Obor, ktorý je stále v puberte.

Okrem identifikácie génov, ktoré riadia starnutie, vytvorili diétu založenú na rastlinách a orechoch s doplnkami a kapustovými sušienkami, ktoré napodobňujú pôst tým, že spôsobujú, že bunky vylučujú škodlivé látky a omladzujú sa. Umožňuje to bez negatívnych účinkov byť hladný. Patentoval a predáva svoju diétnu súpravu ProLon; publikoval najpredávanejšie knihy („Diéta dlhovekosti“); A pôsobivé slovo“pôstny kazateľPodľa časopisu Time.

Minulý mesiac zverejnil novú Štúdium Na základe klinických skúšok na stovkách starších ľudí – vrátane mesta Kalábria, neďaleko miesta, odkiaľ pochádza jeho rodina – uviedol, že zistenia ukázali, že periodické cykly jeho vlastného prístupu falošného pôstu môžu znížiť biologický vek. Dokáže a vylieči choroby súvisiace so starnutím.

Jeho súkromná nadácia so sídlom tiež v Miláne navrhuje diéty pre pacientov s rakovinou, ale poskytuje aj poradenstvo pre talianske spoločnosti a školy, pričom propaguje stredomorskú stravu, ktorá je dnes väčšine Talianov prakticky cudzia.

READ  Ako nízko to šlo? Vedci vypočítavajú teploty ľadovej Zeme

„Takmer nikto v Taliansku neje stredomorskú stravu,“ povedal doktor Longo, ktorý má nenútený kalifornský štýl a taliansky prízvuk. Povedal, že veľa talianskych detí, najmä na juhu krajiny, trpí obezitou, živenou tým, čo nazýva jedovatými piatimi P – pizza, cestoviny, bielkoviny, zemiaky a panvica (alebo chlieb).

V nadácii nedávno sedela Dr. Romina Cervigny, rezidentná odborníčka na výživu, medzi fotografiami na stene, na ktorých bol Dr. Longo, ako hrá na gitare so storočnými, a policami jeho kníh o diéte dlhovekosti, z ktorých mnohé boli preložené do jazykov a plné receptov.

„Je to veľmi podobné pôvodnej stredomorskej strave, nie rovnaké ako súčasné stravovanie,“ povedala a ukázala na stenu misiek so starodávnymi fazuľkami podobnými cíceru a na fotografie strukov kalábrijskej zelenej fazuľky, ktoré si cenil Dr. Longo. „Jeho obľúbený.“

Dr. Longo, ktorý posledné desaťročie rozdelil svoj čas medzi Kaliforniu a Taliansko, kedysi zaberal výklenok. V posledných rokoch však miliardári zo Silicon Valley, ktorí dúfajú, že zostanú navždy mladí, financovali tajné laboratóriá. Články o wellness zdobili titulné stránky novín a na sociálnych médiách sa hojne vyskytujú reklamy na cvičenie a diétu mladých ľudí s vysokou kondíciou v strednom veku.

Ale napriek konceptom ako dlhovekosť, prerušovaný pôst a biologický vek – ste len tak starý, ako sa cítia vaše bunky! – Tempo sa zvýšilo, vlády ako Taliansko sa obávajú ochromujúcej budúcnosti, v ktorej rastúca populácia starších ľudí odoberie zdroje ubúdajúcej mládeže.

A predsa mnohí vedci, odborníci na výživu a fanatici do dlhovekosti po celom svete netrpezlivo hľadia do Talianska, hľadajúc tajnú ingredienciu na predĺženie života v hlbokých vreckách storočných ľudí.

,Pravdepodobne pokračovali v chove medzi bratrancami a príbuznými, Doktor Longo sa ponúkol s odkazom na niekedy úzke vzťahy v malých talianskych horských mestečkách. „V určitom bode máme podozrenie, že to vytvorilo genóm super dlhovekosti.“

Špekuloval, že genetické nedostatky krvismilstva postupne zmizli, pretože tieto mutácie buď zabili ich nosičov skôr, ako sa stihli rozmnožiť, alebo preto, že mesto videlo monštruóznu chorobu – ako je Alzheimerova choroba so skorým nástupom – rozšírila sa do určitej rodinnej línie. „Ste v malom meste, pravdepodobne vás označia.“

Dr. Longo si kladie otázku, či boli talianski storoční ľudia chránení pred neskoršími chorobami extrémnou vojnovou chudobou na vidieku v Taliansku, obdobím hladovania v ranom veku a staromódnou stredomorskou stravou. Potom, po talianskom povojnovom ekonomickom zázraku, zvýšenie bielkovín a tukov a moderná medicína ich udržali pri živote a chránili ich pred krehkosťou, keď starli.

Toto by podľa neho mohla byť „historická náhoda, ktorú už nikdy neuvidíte“.

Záhady starnutia zachytili doktora Longa už v ranom veku.

Vyrastal v severozápadnom prístave Janov, ale navštevoval svojich starých rodičov v Molochio v Kalábrii. Mesto známe svojimi storočnými vecami, každé leto. Keď mal 5 rokov, stál v izbe, keď mu zomrel starý otec, ktorý mal 70 rokov.

„Toto je pravdepodobne niečo, čomu sa dá do značnej miery predísť,“ povedal Dr. Longo.

Vo veku 16 rokov sa presťahoval do Chicaga, aby býval u príbuzných a nemohol si nevšimnúť, že jeho strýkovia a tety v strednom veku boli závislí na „chicagskej diéte“ klobás a sladených nápojov a trpeli cukrovkou a trpel. pred srdcovými chorobami, rovnako ako jeho príbuzní v Kalábrii. Nie

„Bolo to ako v 80. rokoch,“ povedal, „rovnako ako diéta z nočnej mory.“

Kým žil v Chicagu, často chodil do akéhokoľvek bluesového klubu v meste, aby si zapojil gitaru, ktorá mu umožnila hrať. Zapísal sa do renomovaného programu jazzovej gitary na University of North Texas.

„Horšie,“ povedal. „Tex Mex.“

Z hudobného programu nakoniec ušiel, keď odmietol riadiť pochodovú kapelu, a tak svoju pozornosť upriamil na svoju ďalšiu vášeň.

„Starnutie,“ povedal, „mal som na mysli.“

Nakoniec získal doktorát z biochémie na UCLA a absolvoval postdoktorandské školenie v neurobiológii starnutia na USC. Prekonal počiatočnú skepsu v tejto oblasti, aby bol publikovaný v špičkových časopisoch a stal sa horlivým evanjelizátorom účinkov svojej stravy na zvrátenie veku. Asi pred 10 rokmi, v túžbe byť bližšie k svojim starnúcim rodičom v Janove, prijal druhú prácu v Onkologickom inštitúte IFOM v Miláne.

Zdroj inšpirácie našiel v pestovateľskej ťažkej strave v okolí Janova a všetkých strukovinách v Kalábrii.

„Gény a výživa,“ povedal o Taliansku ako o starnúcom laboratóriu, „je to absolútne neuveriteľné.“

READ  Sopečná erupcia na Tonge môže dočasne zohriať Zem

Ale modernú taliansku stravu – rafinované mäso, vrstvy lasagní a vyprážanú zeleninu, po ktorých svet hladoval – považoval za hroznú a zdroj chorôb. A podobne ako iní talianski výskumníci zaoberajúci sa starnutím, ktorí hľadajú príčinu starnutia v zápaloch alebo dúfajú, že odhalia starnúce bunky cielenými liekmi, povedal, že nedostatok investícií do výskumu v Taliansku je hanbou.

„Taliansko má takú neuveriteľnú históriu a množstvo informácií o starnutí,“ povedala. „Ale nestojí to prakticky nič.“

Späť vo svojom laboratóriu – kde kolegovia pripravili diétnu „vývarovú zmes“ napodobňujúcu pôst pre potkany – umiestnil fotografiu zobrazujúcu rozbitú stenu na poličku a napísal: „Pomaly sa rozpadáme“ Hovoril o tom, ako on a iní identifikovali dôležitého regulátora starnutie v kvasinkácha ako skúmali, či vo všetkých organizmoch funguje rovnaká cesta. Povedal, že jeho výskum ťažil z jeho predchádzajúceho života hudobnej improvizácie, pretože mu otvorila myseľ neočakávaným možnostiam, vrátane použitia stravy na vyhladovanie buniek trpiacich rakovinou a inými chorobami.

Dr Longo povedal, že za svoje poslanie považuje predlžovanie mladosti a zdravia, nielen pridávanie ďalších rokov do času. Tento cieľ by podľa neho mohol viesť k „strašidelnému svetu“, v ktorom len bohatí prežijú stáročia. 12 mesiacov, čo môže spôsobiť tlak na to, aby mali deti.

Pravdepodobnejší krátkodobý scenár bol podľa neho rozkol medzi týmito dvoma populáciami. Prvý zostane tak, ako žijeme teraz, a vďaka pokroku v medicíne dosiahne približne 80 rokov. Taliani však zostanú ešte dlho zaťažení – a vzhľadom na klesajúcu pôrodnosť aj potenciálne sami – hroznými chorobami. Ostatné populácie by dodržiavali pôstne diéty a vedecké objavy a dožili by sa 100 a možno 110 rokov s relatívne dobrým zdravím.

Tí, ktorí praktizovali to, čo kázal Dr. Longo, sa videli v druhej kategórii.

„Chcem sa dožiť 120, 130. Teraz vás to skutočne mätie, pretože všetci hovoria: 'Áno, samozrejme, musíte sa dostať aspoň na 100',“ povedal. „Neuvedomuješ si, aké ťažké je dostať sa na 100.“

produkované zvukom zarovnať počítadlo,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close