Zábava

Zomrel filmový, seriálový a divadelný herec Martin Havelka

Herec zomrel vo veku 62 rokov.

3. októbra 2020 o 15:03 TASR

PRAHA. Český filmový, seriálový a divadelný herec Martin Havelka zomrel vo veku 62 rokov. Správu o jeho úmrtí potvrdila v sobotu pre internetový portál TV Nova hovorkyňa Mestského divadla Brno, kde Havelka dlhé roky pôsobil.

„Martin Havelka zomrel v piatok po dlhej chorobe,“ informovala hovorkyňa Kateřina Vižďová.

Havelkovu smrť predtým na twitteri oznámil jeho priateľ, český režisér Jan Hřebejk, ktorý s ním spolupracoval na niekoľkých filmoch. „Smutná správa z Brna, zomrel veľký herec Martin Havelka … Točili sme spolu Učiteľa alebo (kriminálnu sériu) Rédla, ten mal pri ďalšom natáčaní neúmyselnú nehodu. Ach jo, dovidenia,“ napísal.

Martin Havelka vykonal desiatky malých aj veľkých úloh. Dlhé roky účinkoval v Mestskom divadle Brno, v Národnom divadle Brno a v ďalšom brnianskom divadle Husa na vlásku.

Havelka sa v televíznych seriáloch objavoval hlavne od 90. rokov. Často hrával úlohy policajtov, vyšetrovateľov alebo naopak zločincov. Hral napríklad v sériách Četnické humoresky, Vyprávěj či spomínaný Rédl.

Príliš často nezískal hlavné úlohy v hraných filmoch. Zažiaril však vo filme Balada pre zbojníka zo 70. rokov, neskôr aj Učiteľ, Príbeh krstného otca či film Po strnisku naboso.

READ  Kde sledovať UEFA Europa League: Partneri televízneho vysielania, živé prenosy | Európska liga UEFA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close