Kanada víťazí nad Slovenskom, USA porazili Nemecko v rozstrele na World of Ice Hockey

Uverejnené 15. mája 2023 o 14:24 ET

Slovák Mario Kraman (vľavo) zápasí s Kanaďankou Peyton Krebs počas zápasu B-skupiny medzi Slovenskom a Kanadou na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige v pondelok 15. mája 2023. (AP Photo/Roman Gokcharov)

DAMPER, Fínsko – Spojené štáty americké museli tvrdo bojovať, aby porazili Nemecko 3:2 o tretie víťazstvo v troch zápasoch na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v pondelok.

Kanada musela poriadne zakopať, aby v rozstrele zdolala Slovensko 2:1.

Matt Coronato, Sean Farrell a Ronnie Attard strelili za Američanov gól a TJ Tynan mal v Nokia Arene dve asistencie. Brankár Casey DeSmith predviedol 30 zákrokov.

Potom, čo Farrell vyrovnal skóre na 2:2 v rovnakom framu, Coronato skóroval v presilovej hre s 5:10, aby ukončil rozohrávku v poslednom frame.

Po tom, čo Nemci obmedzili USA na štyri strely v úvodnej tretine, Attard prekonal bezgólovú patovú situáciu, keď do konca tretiny zostávalo 5:39.

Nemecko sa odrazilo od krátkeho gólu vyrovnaním od Samuela Soramisa, po ktorom nasledoval únik Justina Schutza s mankom 5 sekúnd.

Jack Quinn strelou do siete spečatil výhru Kanady v rozstrele ôsmeho kola A-skupiny v Rige.

Kanaďanov zvýšil na 1:0 skôr Jake Neighbors, ktorý pálil pomedzi hokejky brankára Samuela Hlavaja. V úvodných fázach vyrovnal z tesnej blízkosti Peter Cehlaric a zápas zostal bez gólov až do predĺženia.

Kanada zdolala Slovensko 44:24.

Fínsko v pondelok v A-skupine nastúpi proti Švédsku a v B-skupine Česi proti Lotyšsku.

READ  Szabolcs Hajdu • Riaditeľ Kalman Day

Matt Coronatto, Sean Farrell and Ronnie Attard each scored for the Americans and T.J. Tynan had two assists at Nokia Arena. Goaltender Casey DeSmith made 30 saves.

Coronatto scored the winner on a power play with 5:10 to go to complete the rally in the final period after Farrell tied the score at 2-2 in the same frame.

After the Germans limited the U.S. to four shots in the opening period, Attard broke the scoreless deadlock at 5:39 into the middle period.

Germany came back with Samuel Soramies' equalizer from a short-handed goal followed by Justin Schutz giving them the lead with 5 seconds to go on a breakaway.

In Group A in Riga, Jack Quinn scored the winner for Canada in the eighth round of the shootout with a shot high into the roof of the net.

Earlier, Jake Neighbours put the Canadians 1-0 ahead, shooting in between the pads of goaltender Samuel Hlavaj. Peter Cehlarik tapped in the equalizer from close range in the opening period, and the game remained scoreless until overtime.

Canada outshot Slovakia 44-24.

Finland faced Sweden in Group A later Monday, and the Czechs played Latvia in Group B.