Zábava

Slovensko chce po Chuckovi Norrisovi pomenovať most

Konečne niekto môže úspešne prekonať Chucka Norrisa.

Hviezda „Walker, Texas Ranger“ a odborník na bojové umenia sa možno tento rok nechá zvečniť aj v zahraničí, keďže Slováci sa spojili, aby na jeho počesť pomenovali most.

Herec vedie ďalších dvoch uchádzačov v prevratnom referende o výbere názvu nového pešieho a cyklistického koridoru nad riekou Morava. Informovala o tom agentúra Reuters. Norris má momentálne obrovský náskok v pretekoch mien pred historickou rakúsko-uhorskou cisárovnou Máriou Teréziou a blízkou obcou Devínska.

Keďže voľby budú v apríli, má momentálne 74 percent hlasov. Po uzavretí volebných miestností padne konečné rozhodnutie na Valnom zhromaždení krajiny.

Most spája východoeurópsky národ so susedným Rakúskom.

Nie je jasné, kto ako prvý nominoval hviezdu akčných filmov na túto poctu. Agentúra Reuters upozorňuje, že Norrisove diela sa stali medzi Slovákmi bežným zdrojom humoru ohľadom jeho „macho sily a neporaziteľnosti“.

Žarty bokom, župan Pavol Freš sľúbil, že posledné želania svojich ľudí bude rešpektovať, aj keď je otázne. „Budeme sa snažiť, aby tento názov verejnosť prijala tak, ako sme ho doteraz budovali na očiach verejnosti,“ povedal Frese.

Norris, známy predovšetkým svojou úlohou v televíznom seriáli, má silnú medzinárodnú sledovanosť a fakty o jeho prehnaných schopnostiach známe ako „Chuck Norris facts“ sa stali známym internetovým mémom. Jeden z tých faktov „Ježiš chodí po vode. Chuck Norris prekračuje moria.“

Malo by Slovensko pomenovať svoj most po Chuckovi Norrisovi? Povedzte nám to na Facebooku.

Súvisiaci obsah:

READ  Comcast-ViacomCBS streamer SkyShowtime CEO – Digital TV pomenúva Európu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close