Zábava

zomrel Stefan Kozka – Kultúra SME

Herec zomrel vo veku 66 rokov.

BRATISLAVA. Raz súťažil s Jarom Filipom, ktorý bude Idiotom roka. Základom úspechu bolo prejsť čo najviac zbytočných kilometrov medzi Bratislavou, kde mali televízne a rozhlasové povinnosti, a medzi Trnavou, kde hrali v divadle.

Niekedy museli túto cestu obracať viac ako trikrát denne – a bola to v podstate náhoda, ktorá z týchto dvoch zvíťazila. Jaro Filip, alebo Štefan Kožka.

Ale idiot nebol jeden, možno len blázon.

Súvisiaci článok Herec Štefan Kožka zomrel Čítať

Prežili intenzívne obdobie v Trnave, poznačené neobvyklou tvorivou silou a kolegiálnou priateľskou atmosférou, a ak by nemali pocit, že treba zmeniť herecký materiál, „ako sa zmení pokožka po siedmich rokoch“, možno by nikdy neodišli .

Štefan Kožka to uviedol v rozhovore pre trnavský portál Správy z radnice.

V Bratislave potom mal mnoho televíznych filmov, adaptácií svetovej a domácej klasiky, muzikálov či dokonca seriálov – dávno predtým, ako sa stali také módnymi.

Správu o jeho úmrtí pre TASR potvrdila Ingrid Fašiangová, generálna riaditeľka bratislavského Divadla Nová scéna, s ktorou po presťahovaní do hlavného mesta vyrastal. Jeho kolegovia vedeli, že má Covid-19, a že to malo ťažký priebeh. Kožka zomrel vo veku 66 rokov.

Vo vážnom konflikte so Štúrom

Kožkovou silou bolo, že dokázal prevziať aj vedľajšie úlohy.

Herectvo bolo dosť skromné, takmer všetko stavil na intenzitu pohľadu. Ostatok jeho tváre napokon zakrýval fúzy, bez ktorých by si ho ťažko niekto vedel predstaviť.

READ  Ruské ropné embargo: Lídri EÚ sa rozdelili

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close