Zábava

Slovenský herec prišiel o manželku: Kruté ráno 7 mesiacov po svadbe!

Jeho osobité črty, nepopierateľný talent a osobitý herecký výkon, ktorý dokázal v tak náročných divadelných úlohách ako Faust, Hamlet, Rastislav či Ivanov, ho katapultovali na vrchol súčasného slovenského herectva. Nielen svojim výkonom, vizuálnym prejavom, ale aj svojou životnou filozofiou a zásadami je vnímaný ako „rebel“ a nekonzervatívny predstaviteľ Slovenského národného divadla.

Robert Roth sa narodil 28. októbra 1972 v Bratislave. Začínal v Detskej rozhlasovej dramatickej spoločnosti, hudobnú a dramatickú školu študoval na Konzervatóriu v Bratislave. Pôsobil v Divadle Jána Palárika v Trnave, v Divadle Nová scéna v Bratislave a v Divadle Bábek v Žiline. V roku 2000 sa stal členom Činohry Slovenského národného divadla v Bratislave.

Na doskách SND predviedol mnoho obdivuhodných kreácií, okrem iných trblietal v Tangu Sławomira Mrożka alebo v dielach Williama Shakespeara Búrka a Antoniusa a Kleopatry.

Roth účinkoval aj na plátne. Zahral si vo filmoch ako Anjel milosrdenstva (1993), Ženy môjho manžela (2009), Bratislavafilm (2009), Tigre v meste (2012) či Zázrak (2013). Vo filme Juraja Lehotského Nina (2017) sa predstavil ako otec dievčaťa z rozpadajúcej sa rodiny.

Robo Roth a Richard

Zdroj: Continental Film

V roku 2008 Robert Roth získal cenu DOSKY (Theatre Awards of the Season) v kategórii Najlepší herec pre Hamleta vo filme Hamlet Williama Shakespeara a v roku 2010 v rovnakej kategórii pre Holly / Roth v HOLLYROTHE, alebo Robert Roth spieva Jana Hollého a má talent. Okrem toho je držiteľom Krištáľového krídla za rok 2010 v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie.

V roku 2008 sa Robo Roth po krátkom zoznámení oženil s Magdalénou, ktorá mu neskôr porodila dcéru. V roku 2014 sa však hovorilo o rozvode.

Druhá svadba bola tajná, dlhé mesiace sa nevedelo, či náš zdroj priniesol presné informácie. Podľa našich informácií sa v apríli 2019 oženil so svojou 20-ročnou kolegyňou Monikou Potokárovou. Ich manželstvo sa v podstate potvrdilo až po tragickej udalosti.

READ  Trendom sú hollywoodske vlny - ako si ich doma natáčať kulmou? Krok za krokom vás prevedie slávny kaderník

Ráno 25. novembra 2019, iba 7 mesiacov po svadbe, našiel herec svoju mladú manželku mŕtvu. Predpokladalo sa, že spáchala samovraždu. „Som hrdá a poctená, že som manželom Moniky Potokárovej,“ Povedal Roth o niekoľko dní neskôr, keď prevzal divadelné ocenenie za svoju zosnulú manželku.

Slovenský herec prehral

Zdroj: TASR

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close