Zábava

Herec libereckého divadla Ladislav Dušek – divadlo – kultúra zomrel po ťažkej chorobe

Herec bol známy pre svoju úlohu jaštera v seriáli Tell a je známy aj vďaka sérii Kriminálka Anděl. Bohdan Sláma ho najnovšie obsadil do svojho filmu Krajina v tieni.

Dlhoročný herec libereckého Divadla FX Šaldu Ladislav Dušek zomrel v piatok po ťažkej chorobe vo veku 77 rokov. Informovalo o tom jeho domáce divadlo na svojej webovej stránke.

Ladislav Dušek sa narodil v Prahe, kde vyštudoval Ľudovú školu umenia. Pôsobil v Divadle Járy Cimrmana na pražskom Žižkove a neskôr v Mestskom divadle v Moste.

V roku 1989 sa stal členom Divadla FX Šaldy v Liberci, kde sa počas novembrovej revolúcie zúčastnil aj divadelného štrajku a spoluorganizoval stretnutia s divákmi. Liberčania si ho pamätajú nielen ako herca, ale aj ako politicky angažovaného človeka.

„Zomrela jedna z najdôležitejších osobností libereckého občianskeho a spoločenského života,“ uviedol na svojom facebookovom konte hejtman Libereckého kraja Martin Půta.

Ladislav Dušek sa naposledy na javisku predstavil 28. septembra ako canterburský arcibiskup v inscenácii historickej drámy Kráľova reč. Do filmu „Krajina v tieni“ (2020) ho obsadil režisér Bohdan Sláma, v minulosti si zahral aj vo filmoch Grandhotel či Signum laudis, účinkoval aj v niekoľkých epizódnych televíznych úlohách.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Celkom iné a skutočne rozkošné! Posledná fotografia Jakubka ukázala, ako veľmi sa už zmenil

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close