Technológie

Zrútenie generátora video symbolov lietadla

[Adrian Smith] Nedávno Získal avionický modul prevzatý z lietadla British Aerospace 146 A roztrhal to pre naše potešenie z pozerania. Toto konkrétne lietadlo bolo navrhnuté na začiatku 80-tych rokov s elektronikou používanou na napájanie rôznych displejov v kokpite, ktorá sa veľmi líšila od moderných návrhov. Tento konkrétny box sa nazýva ‚Symbol Generator‘ a používa sa na generovanie rôznych video kanálov v reálnom čase odosielaných na zobrazovacie jednotky v kokpite. Rôzne nástroje, napríklad meteorologický radar, nakŕmte ho a potom v prípade potreby upravte tvar videa a primiešajte potrebné dodatočné zábery.

Pohľad zhora na miniatúrny stojan na náradie generátora

Mnohé z týchto dosiek majú pozlátené čipy, čo naznačuje, že môže ísť o radiačne tvrdené verzie známych zariadení, z ktorých väčšina má logiku série 54xx. Logika série 54xx funguje podobne ako zodpovedajúca séria 74xx, s výnimkou oveľa širšieho rozsahu prevádzkových teplôt, ktorý diktujú požiadavky armády a v rozšírení aj požiadavky komerčného letectva. Zdá sa, že hlavná doska CPU je založená na procesore Intel 8086, pričom na dvoch doskách radiča zobrazovania videa sa používajú niektoré procesory kompatibilné so Zilog Z180. Špecifikovali sme Zilog Z0853604, čo je ich počítadlo/časovač/GPIO čip. Je zrejmé, že existuje veľa vlastných ASIC a iných špeciálnych položiek vyrobených spoločnosťou Honeywell, ku ktorým nikdy nenájdete údajový list. Teraz výzva!

Nakoniec si všimneme štandardné napájanie 400 Hz avioniky, o ktorom niektorí môžu vedieť, že je štandardnou prevádzkovou frekvenciou pre systém striedavého prúdu používaný v moderných leteckých systémoch. Pri vyššej frekvencii (v porovnaní s 50 alebo 60 Hz) môžu byť magnetické komponenty fyzicky menšie, a preto ľahšie pre danú kapacitu spracovania energie.

Vidíme veľa zrútení avioniky, pretože sú fascinujúce. Tu je niekoľko ďalších britských vojenských zariadení, zaujímavá škatuľka na meranie vzdialenosti RF zo 70. rokov 20. storočia a nakoniec nejaká odvážna duša, ktorá vyrába svoje vlastné letecké vybavenie. Čo sa môže pokaziť?

READ  Slovensko navrhuje výluku pri zaznamenanom prepuknutí koronavírusu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close