Zábava

3 bezplatné aktivity v Bratislave počas nasledujúcich siedmich dní

Hľadáte bezplatné aktivity v meste? Ochutnávka Slovenskej filharmónie alebo výlet na stredoveký hrad

Príroda | Hudba | ZVLÁŠTNY


Príroda

Výlet na stredoveký hrad

Miesto stretnutia: sobota 8. septembra pred 9:00 na autobusovej stanici Nivi

Tento týždeň horolezci Stretnite sa na autobusovej stanici Nivi pred 9:00 na autobus do Obory, Stupava na nástupišti 17. Do Obory by ste sa mali dostať o 9:51 a tam začať svoju cestu.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Po žltej značke sa dostanete na Kamenolom, lesnou značkou k hradu Bajstan a ďalšou lesnou značkou k zrúcanine pri Traci Hrádku. Oddýchnuť si môžete pri potoku na lúke na Traci Hrádku, potom zájdite do skrytej jaskyne v prírode, zavolajte do Marijany, potom autobusom do mesta do Záhorskej Bystrice.

Na tomto výlete je veľa miest, ktoré môžete vidieť, ale buďte varovaní, potrebujete správnu turistickú obuv, nie pouličné tenisky, pretože chodníky môžu byť zložité.

Túra by mala mať približne 17 km po zmesi značených a neznačených lesných chodníkov s miernym stúpaním.

Ak chcete ísť na trek, pozrite si mapu nižšie.


Hudba

Slovenská filharmónia pri fontáne

V nedeľu 10. septembra o 17:00 na Námestí slobody

BKIS a SF počas 30. výročia vzniku Slovenskej republiky a Dní európskeho kultúrneho dedičstva koncert Slovenskej filharmónie ako dar mestu Bratislava.

Zaznie hudba slovenských, českých, rakúskych, talianskych, francúzskych a amerických skladateľov. Projekt je formovaný myšlienkou kultúry ako zjednocujúceho a pritom jedinečného prvku jednotlivých krajín Európy i celého sveta.


ZVLÁŠTNY

Deň otvorených dverí DPB 2023

Sobota 9. septembra od 10:00 do 17:00 v kočikárni Jurajevo Dvor (Vozova Jurajevo Dvor)

Sobota bude označená ako deň otvorených dverí DPB. Pre všetkých je pripravený bohatý dopravný a kultúrny program – od malých fanúšikov až po mladých ľudí, budúcich kolegov, priaznivcov.

Návštevníci si môžu prezrieť vozidlá vozového parku DPB a historické vozidlá udržiavané dopravným podnikom na rôzne špeciálne príležitosti.

Celé podujatie bude sprevádzať zábavný a hudobný program. Fanúšikov bude po vozovni prepravovať otvorený autobus, na programe bude jazda po autoumyvárni a zaujímavé diskusie s vodičmi MHD, možnosť vypočuť si ich skúsenosti. Záujemcovia o prácu si môžu vyskúšať jazdu autobusom priamo na podujatí pod dohľadom skúsených inštruktorov.

Druhý septembrový víkend to nebude jediná dopravná akcia v hlavnom meste. Tento víkend sa koná aj železničná akcia Stretnutie 2023, ktorá sa uskutoční v rušňovom depe Bratislava východ. Podujatie sa bude niesť v duchu osláv 175. výročia príchodu prvého parného vlaku na územie dnešného Slovenska. Miesta oboch podujatí spojí v sobotu špeciálna autobusová trasa.


Ak máte tipy na bezplatné podujatia v Bratislave alebo sa chcete s čitateľmi podeliť o nápady na pešie či cyklistické výlety, dajte nám vedieť na [email protected].

READ  Slovensko pozná svoju novú kráľovnú krásy: Toto je slečna Slovensko 2020!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close