3 body pre Švédsko z ťažkej porážky Slovenska na MS 2022

Pre Slovensko sa v nedeľu otvorili majstrovstvá sveta juniorov, ktoré, žiaľ, prehrali s USA 4:3. O 24 hodín neskôr si Slováci zmerali sily s Jesperom Wallstedtom a Team Sweden.

V tomto zápase došlo k určitým daňovým zmenám, ktoré posunuli príležitosť Vegas Golden Knights do druhého kvalifikačného postupu pre Jacquesa Demeca. Goldman Simon Latkosy sa dočkal svojho druhého sériového štartu za Slovákov.

Tím však opäť čelil brankárovi, ktorý bol na hranici víťazstva. Wallstead urobil 48 uložení a získal ochranu Vylúčenie Slovenska 3:0.

Výstrely, výstrely a mnoho ďalších výstrelov

Slovensko hralo proti Švédsku ťažký zápas a neúprosné v strelách na bránku. V závere prvej tretiny zvíťazilo nad Švédskom 13:4 a napriek tomu, že na konci prvej tretiny zaostávalo za stavu 1:0, mali Slováci silnú časť.

Strely mali rýchlo na webe, no bohužiaľ nedokázali využiť žiadnu šancu. Švédsko využilo presilovú hru a Theodore Niederbach strelil rýchlym gólom šancu Detroitu Red Wings.

V druhom polčase sa opäť zvýšil tlak, keď Slováci porazili Švédsko 30:19, ale Švédi strelili ďalší gól, keď sa Dallas Stars dostal do šance Albert Schபெberg Simon Becker sa rýchlo pohol, aby Latkosa pochoval. Wallstead sa opäť trafil do siete, bez problémov inkasoval 30 striel a využil šance viacerých slovenských hráčov.

Slovenskí hráči vyšli do tretej tretiny tvrdo, rýchlo strieľali do siete a ovládli hru. Keď v prvých desiatich minútach začal fúkať vietor, švédsky obranca Leo Lof si nabehol na Simona Nemka, čo viedlo k strele hlavou a päťminútovému veľkému trestu a trestu za zápas. Ani nie minútu po veľkom treste Švédsko dostalo ďalší neregulárny trest a vynútilo si penaltu 5 na 3, ale Wallstead bol ostrý ako vždy a Švédi penaltami zabili. Prospekt Philadelphia Flyers Emil Andrae zohral dôležitú úlohu pri zabíjaní penalt.

READ  Výber momentu - Rhiannon Potkey

V poslednej desaťminútovke pokračovali slovenskí hráči v tlaku, dvakrát zaútočili na žrď a brvno, no nedokázali vymyslieť. Daniel Lungman, príležitosť Dallas Stars, využil prázdnu bránu a pečatil stav stretnutia na 3:0.

Príležitosti naďalej svietia

Juraj Slafkovský a Nemek, ktorí majú najväčšiu šancu v roku 2022, predviedli svoj talent opäť vidieť svet. Jednotka druhej línie, ktorú vytvorili Slafkovský, Demek a kolegovia 2022 Prospect Philip Messer, bola dnes večer sledovaná. Možno je to najlepší rad Slovákov dokopy a sú najpoužívanejšie. Dvojica Slafkovský a Maser si naďalej vytvárajú nebezpečné príležitosti. Slafkovsky mal dve skoré šance, ale Wallstead ho v oboch prípadoch dokázal zavrieť. Bol vybraným kapitánom Slovákov.

Medzitým, Nemek opäť hral v defenzíve K Slovákom. Stal sa jedným z ich najspoľahlivejších ochrancov a je použiteľný v každej situácii. Jeho pohyb je jeho najlepším prínosom, dnes večer to opäť dokázal. Dokáže skočiť v zhone, ale dokáže sa plynule vrátiť do svojej zóny. Je to skutočný hráč, ktorý treba sledovať, a niet pochýb o tom, že bude 5 najlepších na drafte NHL 2022. Všimnite si, ako sa jeho talent naďalej objavuje vo zvyšku súťaže.

Žiaľ, 16-ročnému Taliporovi Dvorskému nenapadlo toľko snehu, ako niektorí očakávali. V plnej päťminútovej presilovej hre, ktorú malo Slovensko v tretej tretine, nevidel ani sekundu času na snehu. Ako hráča, ktorý na jar ovládol Hlinka Gretzky Cup, môžete očakávať, že bude nasadený vo veľmi kritických situáciách ako špeciálne tímy. Je však dôležité mať na pamäti, že má len 16 rokov a s postupom zápasov môže nájsť viac času na sneženie. S hráčmi ako Slafkovský, Nemec, Mesár, Dvorský je budúcnosť hokeja na Slovensku svetlá.

opäť streda

Slovensko dostane najzaslúženejší deň voľna a vráti sa v stredu proti Rusku. Rusi vedú na turnaji 1:1, keď prehrali svoj úvodný zápas so Švédskom 6:3 pred veľkým víťazstvom Švajčiarska 4:2.

READ  Roundup WTA: Rusi sa kotúľajú v Petrohrade

Zatiaľ čo Latkosi hrá za slovenský tím dobre, bude zaujímavé sledovať, či sa k nemu vrátia aj na tretí zápas v rade na sieti. Je to prvýkrát, čo sa proti sebe postavia Dalibor Dvorský a Rus Matvei Michkov od Hlinka Gretzky Cupu.