Veda

Ako držať pôst: Veda hovorí, že prerušovaný pôst nič nepoškodí s mnohými preukázanými zdravotnými výhodami

Od sociálnych kruhov až po náboženské rituály, pôst dodržiavajú ľudia zo všetkých spoločenských vrstiev az rôznych dôvodov.

V skutočnosti nedávno USA prieskum ukázali, že 10 % Američanov tvrdí, že sa zapájajú do nejakého typu režimu pôstu. To je viac ako iné populárne stravovacie postupy, ako je vegánstvo (3 %), stredomorský štýl (5 %) a keto (7 %).

Existujú však skutočné zdravotné výhody kontrolovaného obmedzenia kalórií? A ako ľudia vedia, kedy by mali vyskúšať pôst?

„Zdá sa, že prerušovaný pôst alebo… obmedzenie toho, čo jete na niekoľko hodín denne, nemá žiadnu nevýhodu,“ povedala pre ABC OTV spisovateľka National Geographic Fran Smithová.

Smith skúma vedu za pôstom Pre novú sériu publikácií „Myseľ, telo, zázrak“.,

„Nepotrebujete jesť trikrát denne. Alebo každé tri hodiny. Nie. Nie sme deti. Nepotrebujeme rásť,“ hovorí Tzipi Strauss, lekárka z Klinického centra pre zdravú dlhovekosť. is nastavenie. Sheeba Medical Center, povedal Smith.

desaťročia výskumu ukázať výhody pôstu, zistil Smith. Je dobrý na kontrolu hladiny cukru v krvi, podporu zdravia srdca, redukciu nadváhy, ochranu pred chronickými ochoreniami a možno aj oddialenie kognitívneho poklesu.

Môže dokonca pomôcť zvrátiť účinky starnutia.

,[Intermittent fasting] Podporuje tento bunkový proces nazývaný autofágia, čo je skvelý spôsob, ako sa stravovať. Vaše bunky samy požierajú svoje vlastné úlomky, čo bunkám umožňuje, aby sa skutočne dopĺňali funkčnými komponentmi a fungovali lepšie,“ povedal Smith.

Smith vysvetlil, že výskum sa netýka celodenného hladovania, čo môže viesť k strate svalov a iným problémom.

Ale krátkodobé intervaly bez jedla môžu fungovať takmer u každého, dokonca aj u tých, ktorí majú fyzicky náročný životný štýl. Jeden Štúdium ukázali, že hasiči zo San Diega, ktorí pracovali počas sezóny ťažkých požiarov v Kalifornii, reagovali dobre, keď im zaviedli pôstnu diétu.

READ  Praveká jelenie kosť bola považovaná za jeden z najstarších artefaktov na svete

„Neboli žiadne problémy s výkonom a v skutočnosti stravovací režim ukázal všetky druhy výhod… V skutočnosti preukázali zlepšenie funkcie srdca a hladiny cukru,“ povedal Smith.

Od každodenného vynechávania raňajok až po týždennú zmenu stravovacích návykov výskumníci experimentovali so širokou škálou protokolov pôstu – dokonca aj samostatne. Ideálny pomer toho, koľko a kedy jesť, môže existovať, ale veda ešte musí prísť na to, čo to je.

„Jednou zo skutočne zaujímavých vecí na hlásení je to, koľko vedcov v oblasti starnutia a dlhovekosti je skutočne rýchlych… sú presvedčení o dôkazoch,“ povedal Smith.

Zrátané a podčiarknuté: Nájdite to, čo je pre vás to pravé.

„Akýkoľvek protokol o pôste je lepší ako žiadny protokol o pôste,“ povedal Smith.

Smith vo svojej správe zistil, že jeden výskumník dokonca navrhol diétu, ktorá oklame vaše telo, aby si myslelo, že sa postí. čítaj dopredu NatGeo.com,

ABC OTV a National Geographic budú skúmať zdravie a pohodu prostredníctvom štyroch šošoviek: dlhovekosť, zdravie žien, zdravie mozgu a strava a výživa. Na základe najnovších vedeckých výskumov a informácií od odborníkov z oblasti medicíny odpovieme na otázky o tom, čo potrebujete pre budúcnosť svojho zdravia.

The Walt Disney Company je materskou spoločnosťou National Geographic Partners a tejto stanice ABC.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close