Veda

Ako odfotiť zatmenie mobilom: NPR

Moment totality počas zatmenia Slnka v Glendo, Wyo, 21. augusta 2017.

John T. Meader


skryť titulok

prepnúť titulok

John T. Meader

Moment totality počas zatmenia Slnka v Glendo, Wyo, 21. augusta 2017.

John T. Meader

Ak si plánujete pozrieť pondelkové úplné zatmenie Slnka a máte len fotoaparát, ktorý funguje aj ako telefón, s trochou prípravy (a opatrnosti) by ste mali byť schopní získať relatívne dobré zábery. Môže byť schopný.

„Všetko závisí od toho, koľko úsilia je človek ochotný do toho vložiť,“ hovorí Shawn Walker, pridružený redaktor . obloha a ďalekohľad časopis. Na začiatok budete musieť nosiť okuliare na zatmenie alebo podobné ochranné prostriedky na oči, keď mierite fotoaparátom alebo dokonca len pozorujete zatmenie.

V USA sa cesta totality za najlepšími výhľadmi rozprestiera od južného Texasu, cez juh a stredozápad, až po severovýchod pred dosiahnutím Maine. Ale ak je priaznivé počasie, každý v kontinentálnych USA môže vidieť aspoň čiastočné zatmenie.

YouTube

Nepozeraj hore – pozeraj dole!

Aj keď nežijete alebo necestujete do tejto oblasti, stále bude možné zachytiť zaujímavé fotografie, kde sa zdá, že Mesiac takmer úplne zakrýva Slnko. Walker hovorí: „Ak ste v čase maximálneho zatmenia v okruhu niekoľkých stoviek míľ od cesty úplného zatmenia, priestor medzi listami na stromoch a v podstate čímkoľvek iným, čo vytvára dierku, bude premietať na zem obraz polmesiaca slnka. alebo “ Stena… Závisí to od toho, aké vysoké je v tom čase slnko.“

Ako hovorí režisér John Meader, je to obraz „s mobilom ide všetko ľahšie“. Planetárium Northern Stars a vzdelávacie služby Vo Fairfielde, Maine. Ďalšou možnosťou je nasnímať svoje okolie, keď sa zotmie, keď zatmenie dosiahne úplné zatmenie. „Možno urobte pred a počas záberov tej istej scény, aby ste zachytili meniace sa úrovne svetla,“ navrhol.

Cítite sa byť ambicióznejší? je potrebný statív

Ak ste odhodlaní fotografovať zatmenie priamo, budete potrebovať trochu viac prípravy.

„Kľúčom k získaniu dobrej fotografie je jednoduchý statív, ktorý udrží váš mobil stabilne, aby ste mohli fotografovať a nemuseli sa po celý čas hýbať,“ hovorí Walker.

Ručné stlačenie spúšte však môže spôsobiť nechcené otrasy. Aby ste tomu zabránili, zvážte to bluetooth spúšť, Alebo nastavte fotoaparát do „režimu časovača“ a nechajte mu pár sekúnd na ustálenie pred fotografovaním.

Randall Benton, A fotograf na voľnej nohe S vášňou pre zatmenia Slnka povedzme, že ďalšou možnosťou je natočiť video „práve keď sa slnko stmieva“. Aj keď kvalita videa z telefónu nie je taká dobrá ako pri statickom obrázku, obrázky z videa môžete neskôr vždy extrahovať, hovorí.

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak použijete manuálne nastavenia telefónu

Ak ste sa nikdy nehrabali v nastaveniach fotoaparátu, teraz je ten správny čas. Budete chcieť znížiť expozíciu, aspoň počas fázy čiastočného zatmenia, a tiež nastaviť zaostrenie na „nekonečno“. (Tu je návod, ako získať prístup k manuálnym ovládacím prvkom iPhone Alebo Android.) Ak máte druhý pár okuliarov na zatmenie Slnka, môžete ich použiť filter Na zakrytie šošovky fotoaparátu na telefóne, hovorí Benton. To ochráni fotoaparát vášho telefónu pred potenciálne poškodenie Dlhšie vystavenie priamemu slnečnému žiareniu vám poskytne dramatickejšie zábery.

„Chcete mať tie slnečné okuliare čo najbližšie k šošovkám, pretože väčšina [them] Na oboch stranách je zrkadlový povrch,'' vysvetľuje. Ak nejaké svetlo uniká z okrajov, „môže sa odrážať od zadnej časti filtra“. A vytvorte odlesky alebo zvláštne odlesky, ktoré môžu pokaziť obraz.“

Ak ste na ceste k totalite, nezabudnite odstrániť filter, keď príde magický okamih. „Skúste priblížiť, pretože celkový pohľad neublíži vašim očiam. Toto je len vtedy, keď je viditeľný slnečný disk, naozaj by ste sa naň nemali pozerať priamo bez filtra,“ hovorí Meader.

Samozrejme, vždy môžete nechať fotenie na profesionálov, žiť momentom a užiť si božskú show.

„Hoci je skvelé robiť si vlastné fotografie, ak je toto vaše prvé zatmenie, naozaj si ten zážitok užite,“ hovorí Walker. „Kedy [you] Skutočne zažite totalitu, vaša myseľ to len ťažko obalí. …Je to úžasný zážitok.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close