Veda

Ako vytvoriť zdravé obedy na pracovisku

Pokúšať sa nájsť si počas pracovného dňa čas na výživné jedlo sa môže zdať ako prehratá bitka.

Medzi stretnutiami, termínmi a nekonečným prúdom e-mailov mnohí z nás podľahnú pohodliu rýchleho občerstvenia – alebo ešte horšie, vynechávať jedlá celkovo.

Ale bez ohľadu na to, aký je váš rozvrh, prioritou by mal byť vyvážený obed. Maya Feller, dietológ v New Yorku, povedala: „Jedlo je biologická potreba a viem, že to znie priamo, ale všetci sa správame, ako keby to tak nebolo.“

Keď vynecháte obed, hladina cukru v krvi klesne. Vyčerpáva vašu energiu, sústredenie a výdrž, povedala Lena Begdache, dietológ a docentka štúdií zdravia a wellness na Štátnej univerzite v New Yorku v Binghamtone. Nízka hladina cukru v krvi mení vašu náladu z „šťastnej a motivovanej na hladnú a vystresovanú,“ povedal.

Ako si teda urobiť čas na obed? A čo by ste mali jesť? Požiadali sme odborníkov na výživu o ich stratégie – a našich kolegov z New York Times Cooking o niekoľko skvelých receptov, ktoré si môžete ľahko pripraviť vopred.

Cieľom na obed je mať správnu zmes chudých bielkovín, zdravých tukov a komplexných sacharidov. Erin Palinski-Wade, dietológ v New Jersey, povedala, že je to zvyčajne asi 25 percent bielkovín, 25 percent nenasýtených tukov a 50 percent komplexných sacharidov.

„Táto štruktúra vám pomôže cítiť sa sýty a poskytne vám trvalú energiu, takže hladina cukru v krvi nebude neskôr počas dňa kolísať,“ hovorí.

Pani Palinski-Wade povedala, že komplexné sacharidy (nachádzajú sa v potravinách, ako je hnedá ryža a pšeničný chlieb) sú lepšou voľbou ako jednoduché sacharidy (ako tie, ktoré sa nachádzajú v bielej ryži a bielom chlebe), pretože vaše telo ich dokáže „okamžite rozložiť“. t premení na cukor a potom mu dôjde energia“.

READ  Jeanette Epps, aby sa história ako prvá čierna žena astronaut pripojiť k NASA ISS posádky v roku 2021

Keďže komplexné sacharidy sú bohaté na vlákninu, ťažko sa štiepia, preto prechádzajú črevom pomalšie, čím vás udržia dlhšie sýtymi a poskytujú stály tok energie.

Zahrnutie zdrojov nízkotučných bielkovín (ako grilované kura, ryby alebo čierne fazule) a nenasýtených tukov (ako avokádo, olivový olej alebo orechy) ešte viac spomalí trávenie, vďaka čomu budete spokojní a sýti na zvyšok popoludnia zostanete produktívni.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close