šport

Alex Scott by mohol tento letný let ukončiť svoj meteorický vzostup pohybom na vrchole letu

  • Pep Guardiola pochválil Alexa Scotta po ceste Man City do Bristolu City
  • Tínedžer narodený v Guernsey vyhral minulý rok Euro 2022 s anglickým hráčom do 19 rokov
  • Odkedy vo veku 16 rokov vstali z Istmian League, Škót neprestal rásť

Alex Scott bol neoddeliteľnou súčasťou úspechu Anglicka na minuloročných majstrovstvách Európy hráčov do 19 rokov na Slovensku, keď skóroval v semifinále proti Taliansku a vo finále proti Izraelu. Potom sa Normanský ostrov už nikdy neobzrel späť.

Už bol etablovaný v tíme Bristol City, postúpil v rebríčku a prevzal väčšiu zodpovednosť a podelil sa o svoj prielom s kľúčovým publikom v pozemnej televízii v zápase FA Cupu proti Manchestru City.

Milé slová Pepa Guardiolu len podporili myšlienku, že 19-ročný mladík by mohol byť veľmi zvláštnym talentom.

Akadémia Southamptonu prepustila Scotta vo veku 12 rokov a po krátkom spojení s Bournemouthom sa vrátil do svojho rodného Guernsey, kde hral za Guernsey FC, pričom debutoval v Isthmian League v 16 rokoch v auguste 2019.

Uznanie bolo okamžité a na konci roka 2019 podpísal štipendium na Ashton Gate, kde vystavoval návštevníkov pod relatívnou záštitou pravidiel blokovania, pričom si počínal veľmi dobre pre U18 a čoskoro aj U21.

Tínedžer Alex Scott sa neobzrel späť od minuloročného víťazstva na Euro 2022 s Anglickom do 19 rokov
Hviezda Bristol City zapôsobila na Pepa Guardiolu po minulotýždňovom víťazstve Manchestru City v FA Cupe.

Vo februári 2021 ho Nigel Pearson povolal do tímu na svoj prvý zápas ako manažér v klube a o pár dní neskôr Scott podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu. O dva roky neskôr absolvoval viac ako 80 seniorských zápasov a obchádza kluby Premier League.

Jeho preferovaný prístup bol inšpirovaný. Niektorí o tom hovoria ako o mentalite ostrovanov, ktorí sú ochotní urobiť čokoľvek. Okrem toho hranie neligového futbalu je klub, kde reprezentujú komunitu a venujú dlhé hodiny práci, vrátane letov o 5:30 na vonkajšie zápasy.

READ  Svetová jednička Algaraz postupuje medzi posledných 16 na Miami Masters, Rudd vypadol

Hrali pred 97-členným publikom vo Westfielde neďaleko Wokingu, keď Škót čelil Manchestru City v FA Cupe.

Bristol City sa minulý rok vrátil na ostrovy, aby podpísal ďalších dvoch mladých hráčov. Ben AC podpísal profesionálnu zmluvu a Tim of Sion ako učenec. Brian Tinnion, riaditeľ akadémie v klube Championship, si vybudoval dobrý vzťah so šéfom Guernsey Tonym Vanceom.

Scott strávil väčšinu minulej sezóny ako pravý obranca. V tejto sezóne v úlohe číslo 10 ako vyspelý stredopoliar. Je kreatívny, dokáže prekonať súperov a očakáva sa, že časom dospeje na box-to-box všestranného hráča.

Niet pochýb o tom, že Pearson má schopnosti hrať za Anglicko a asistent Garetha Southgatea Steve Holland tam bol, aby ho videl zažiariť proti Manchestru City.

Scott strelil rozhodujúci gól v semifinále Anglicka proti Taliansku vlani v júni
Niekoľko špičkových leteckých klubov bude pred letom sledovať hviezdu z Guernsey

Najlepší stredopoliari šampionátu

Podľa rebríčka údajov Delphlyx sú strední stredopoliari na vrchole šampionátu:

1) Gustavo Hammer, Coventry

2) Juninho Baguna, Birmingham

3) Matt Crooks, Middlesbrough

Jeden model nemusí vyhovovať všetkým mladým futbalistom, ale trénerský tím ich pozná a dôveruje im, a existujú dobré príklady tých, ktorým sa darilo v ranom stretnutí so seniorským futbalom v EFL v bezpečí známeho prostredia. Vyhliadka na oslnenie v Premier League je tiež dusivá.

Môžu predĺžiť svoj krok, keď dosiahnu rýchlosť a cesta je voľná. Ak bude cesta uzavretá, bude to ťažké. Nie je to nemožné, ale strácajú dynamiku bez záruky, že ju dostanú späť.

Viacerí starší hráči Anglicka, vrátane Judda Bellinghama, ktorý vyšiel z akadémie Birminghamu, posunuli túto kariéru ďalej v nižších ligách. Nikdy neprestal rásť.

Len málo ďalších anglických hráčov od minuloročného leta na Euro do 19 rokov, z ktorých mnohí postúpia v lete na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov, urobilo taký vplyv ako Scott. To neznamená, že nebudú, ale budú potrebovať šancu.

READ  Tennis Science Validova bola uvedená do NLI

Málokto v Tottenhame bude ľutovať, že musel prehodiť majetok Oliverovi Skippovi. Jeho hosťovanie v Norwichi v rokoch 2020-21 bolo obrovským úspechom. Vyhral majstrovský titul a hral každý zápas, kým si v poslednom zápase sezóny nezlomil metatarzál, prvý v šialenej sérii zranení.

Takmer o dva roky neskôr Skip ťažil z nešťastia iných. Pripomíname si, že Rodrigo Bentancur a Yves Bissouma boli zranení, jeho vyspelý stred poľa, nekonečná energia a kľúčový gól proti Chelsea podnietili veľké očakávania jeho návratu z Norwichu a pripomenuli, prečo ho niektorí vidia ako budúceho kapitána Spurs.

Kapitán Oliver si užíval plodnú jazdu v Spurs od zranenia Rodriga Bentonguera.

Futbal sa rozširuje o rastúcu tému potomkov…

Christian Shevchenko, ktorého akadémia Chelsea prepustila koncom minulého roka, mal nedávno skúšku s hráčmi Watfordu do 16 rokov.

Chuba Akbom prekonal v sobotu hranicu 20 ligových gólov a stal sa prvým hráčom Middlesbrough, ktorému sa to podarilo od Bernieho Slavina v ročníku 1989/90 a Victor Giogheres dosiahol 17 za Coventry v Huddersfielde.

V Championship sú ciele, ale tímy Premier League tam neradi nakupujú. Zo 780 miliónov libier, ktoré v januári minulo 20 špičkových klubov, išlo len niečo vyše 26 miliónov libier do EFL.

Gólová bilancia Suba Akboma v tejto sezóne ukazuje mnoho z najlepších útočníkov šampionátu

Harry Souter (15 miliónov libier) a Antoine Semenyo (10 miliónov libier) boli jedinými pozoruhodnými krokmi. Reklamy Chase sa v januári nebudú predávať. V porovnaní s protivetrom sa to jednoducho neoplatí.

Sheffield United visí na Ilimanovi Ndiayem. Ale kluby s ich medzinárodným rozhľadom tvrdia, že potrebujú čas na prispôsobenie sa, keďže využívajú šance na import hráčov.

John Medcott dovŕšil minulý týždeň 65 rokov a do svojho sortimentu si môže pridať preukaz na bezplatné cestovanie autobusom. Teraz je asistentom Dicka Advocatea v druhom holandskom futbalovom Den Haagu, podobne ako v roku 1986, keď prekonal ostrý priamy kop okolo Billa Parksa.

Tí z nás na City Ground v ten večer môžu ďakovať chatrnej stene West Hamu za to, že nedokázal zastaviť jeden z najväčších gólov z priameho kopu, aký sme kedy videli.

READ  Shaun Maloney trénuje 'Special' Barra s personálom Aberdeen Academy v Odyssey

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close