šport

Som profesionálny piklový hráč. Tu je to, čo musia noví hráči zvážiť pred úderom na kurt.

  • Lucy Kovalová je na Pickleball Pro Tour.

  • Hovorí, že hra je prístupná a orientovaná na komunitu.

  • Odporúča, aby ľudia ignorovali rozcvičku a ochladenie.

Tento článok je založený na rozhovore s ním Lucy Kovalovej. Pre dĺžku a prehľadnosť bola upravená.

Vyrastal som na Slovensku Hrá tenis. Ale po príchode do Ameriky hrať na vysokej škole som vedel, že nemám talent na profesionálnu kariéru. Po promócii sme boli s kamarátmi zaneprázdnení. Uhorky Ďalší rok sme boli úplne chytení.

Do hry som sa dostal práve včas. V roku 2016 som sa zúčastnil prvého US Open Nakladaná guľa majstrovstvá. V tom čase neexistovali žiadne odmeny a málo stretnutí – hrali sme z lásky k hre. To mi stačilo.

Odvtedy, Nálev explodoval. Teraz máme sponzorstvo a peňažné odmeny a ja žijem profesionálnu športovú kariéru, o ktorej som si myslel, že je mimo dosahu.

Aj na profesionálnej úrovni je pickleball jedinečný. Nie je to také rezké ako profesionálny tenis. Aj keď sme všetci na ihrisku veľmi súťaživí, mimo ihriska sme rodina a priatelia. Je to úžasný pocit.

Zbožňujem pickleball a nemyslím si, že musíte hrať ako profesionál, aby ste z tejto hry vyťažili maximum. Tu je to, čo by mal každý vedieť, kým pôjde na súd.

Pickle Ball je hra, ktorá sa dá ľahko vyzdvihnúť

Ak chcete byť úspešný v tenise, musíte začať mladý a investovať do množstva drahých tréningov a lekcií. Musíte zdokonaliť techniku. Ale bez ohľadu na to, či máte 30, 40 alebo 50 rokov, výber kysanej gule je jednoduchý.

Takže neboj sa. Ak sa pýtate, čo je to šialenstvo, kúpte si lopatky a vyskúšajte ich s rodinou. Zapojte sa do klubu pre začiatočníkov, najmite si trénera alebo si pozrite videá na YouTube o technikách. Nakladaná guľa je skvelý spôsob, ako urobiť niečo zdravé pre svoje telo.

READ  Jakub Kiwier: Vzostup poľského obrancu zo šiškových obedov k prestupu do Arsenalu

Je prístupný mnohým

Nakladaná guľa môže byť veľmi fyzicky náročná. Ako niekto, kto hrá päť dní v týždni alebo viac, to môžem potvrdiť. Je však prístupný aj ľuďom, ktorí nie sú na svojom fyzickom vrchole. Picleball je ideálny pre starých rodičov alebo tých, ktorí sa zotavujú zo zranenia, môžete si ho vychutnať pomalším tempom. Alebo môžete zvýšiť intenzitu a mať spotenú, intenzívnu súťaž.

Dôležitý je sociálny aspekt

Väčšina hráčov piklebalu vám povie, že sociálny aspekt je pre nich rovnako dôležitý ako hra. Pickle ball je skvelá hra, pretože všetci môžu hrať spolu. Deti sa môžu hrať so svojimi rodičmi a starými rodičmi. Chlapci a dievčatá sa môžu hrať medzi sebou. Nemusí to byť ležérne ako tenis – môžete sa zabaviť aj cestou.

Vytvorte si partnera

Hranie štvorhry s partnerom je skvelý spôsob, ako zvýšiť sociálny aspekt hry. Dnes hrám dvakrát so svojím priateľom, ale predtým, ako sme sa do seba zaľúbili, sme boli parťáci. Vždy sa snažím pamätať na to, že sme v jednom tíme. Niekedy je ľahké byť zo svojho partnera frustrovaný, ale ak vynechá záber, už sa cíti unavený. Buďte teda skôr povzbudzujúci ako drsný.

Nezanedbávajte rozcvičku a ochladzovanie

Pretože je nakladacia guľa tak prístupná, možno si myslíte, že môžete vynechať zahrievanie alebo ochladzovanie. To určite nie. Bohužiaľ som čítal, že lekári liečbe Zranenia súvisiace s nakladanou loptičkou sú vysoké, keďže tento šport skúša stále viac ľudí. Aby ste boli zdraví, je dôležité sa pred súťažou a po nej zahriať a ochladiť. Aj 5-10 minút strečingu a chôdze môže znamenať veľký rozdiel.

Uprednostnite svoje zotavenie

Či už hráte na profesionálnej úrovni, alebo začínate s novým pikleballom, od svojho tela požadujete veľa. Na oplátku si musíte dať čas na zotavenie. milujem Hyperizujte produkty Pre moju rekonvalescenciu, či už ide o uvoľnenie boľavých svalov masážnou pištoľou alebo aplikáciu tepla na zranenie. Základom je nájsť rutinu, ktorá funguje pre vaše telo a držať sa jej.

READ  Vo voľbách na Slovensku sa postaví proruský bývalý premiér a liberálny prozápadný nováčik KXAN Austin

Buďte so sebou trpezliví

Je pravda, že kyslá loptička je jednoduchšia ako iné športy. Ale skúšať niečo nové je vždy náročné. Buďte teda so sebou trpezliví. Nečakajte, že budete prvýkrát na ihrisku alebo desiatykrát, čo budete hrať pikleball. Namiesto toho sa zamerajte na zábavu a budovanie svojej komunity a zručností. Vďaka tomu nájdete hru, ktorá vás bude baviť po celý život.

Prečítajte si pôvodný článok Zasvätený

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close