Ekonomika

Americké akcie-futures stabilné pred údajmi o novembrovej inflácii

(Pre živý blog Reuters o akciových trhoch v USA, Spojenom kráľovstve a Európe kliknite alebo napíšte live/ do okna správ.)

*

Futures: Dow 0,37 %, S&P 0,31 %, Nasdaq 0,28 %

23. decembra (SITA, Reuters) – Futures na americké akciové indexy v piatok vzrástli, keďže politika centrálnej banky tento rok výrazne zaťažila akcie a investori čakali na čerstvé údaje o inflácii, aby zmerali cestu Federálneho rezervného systému k budúcemu zvyšovaniu úrokových sadzieb.

Hlavný index cien výdavkov na osobnú spotrebu, preferovaný ukazovateľ inflácie centrálnou bankou, by sa mal v novembri po podobnom raste v októbri zvýšiť o 0,2 %. Údaje sú splatné o 8:30 ET.

Kľúčové indexy Wall Street vo štvrtok prudko klesli po tom, čo údaje ukázali odolnú americkú ekonomiku, ktorá by mohla dotlačiť centrálnu banku k zvýšeniu sadzieb na dlhšie obdobie.

Technologické akcie, vrátane polovodičov, viedli k poklesu po tom, čo Micron Technology Inc predpovedala strmšiu stratu v druhom štvrťroku, než sa očakávalo, a Nasdaq tak klesol o 2,2 %.

Investori sú od minulého týždňa nervózni, pretože centrálna banka zostala tvrdohlavo odhodlaná plniť svoj 2-percentný inflačný cieľ a v roku 2023 pokračovala vo zvyšovaní sadzieb nad 5 %, čo je miera, ktorá nebola zaznamenaná od roku 2007.

Index S&P 500, ktorý tento rok klesol o takmer 20 %, je na ceste k najväčšiemu ročnému poklesu od finančnej krízy v roku 2008. Technologicky náročný Nasdaq tento rok klesol o 33 % a index Dow o 9 %.

„Naprieč americkými trhmi je po včerajšom poklese opatrnosť. Trhy čakajú na kľúčové údaje o inflácii, ktoré poskytnú určité vodítka o ďalšom kroku Fedu,“ povedala Victoria Schaller, šéfka investícií v Interactive. Investor.

„Pokiaľ nedostaneme na poslednú chvíľu povianočný nárast, december, ktorý sa v tejto fáze zdá nepravdepodobný, bude pre akcie sklamaním.“

READ  Ako zaobchádzať s ojazdeným vozidlom po jeho kúpe? Polovica vodičov to ani netuší

Ďalšie súbory údajov, ktoré budú investori v piatok pozorne sledovať, zahŕňajú predaje nových domov a spotrebiteľský sentiment z University of Michigan, aby zmerali stav americkej ekonomiky.

O 5:41 SEČ vzrástli e-mini Dow o 122 bodov alebo 0,37 %, e-minis S&P 500 o 11,75 bodu alebo 0,31 % a Nasdaq 100 o 31,5 bodu alebo 0,28 %.

Tesla Inc vzrástla o 1,8 % v predmarketovom obchodovaní po tom, čo generálny riaditeľ Elon Musk povedal, že ďalšie dva roky nepredá žiadne akcie výrobcu elektrických vozidiel.

Počas vianočných sviatkov bývajú objemy obchodov nižšie. (Správa Subham Patra a Amrutha Khandekar v Bengaluru; strih Shaunak Dasgupta)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close