Hlavné správy

Americké ministerstvo financií schválilo ďalšiu pôžičku pre American Airlines

NEW YORK 27. septembra (Reuters) – Ministerstvo financií (MF) schválilo pôžičku spoločnosti American Airlines na 5,5 miliárd dolárov (4,73 miliárd eur) na prekonanie problémov spôsobených novou pandémiou koronavírusu.

Letecká spoločnosť varovala, že bez ďalšieho balíka pomoci Kongresu môže budúci mesiac prepustiť až 19 000 zamestnancov. V správe pre zamestnancov uviedla, že pre ňu mala nové financovanie „pomôcť zabezpečiť dlhodobejšiu likviditu, kým sa dopyt nevráti“.

Pôžička leteckým spoločnostiam je súčasťou komplexného balíka federálnych opatrení na podporu ekonomiky podľa takzvaného zákona CARES, ktorý bol schválený na jar tohto roku. To povedie k ďalšiemu nárastu dlhu v leteckých spoločnostiach, ktorý je už teraz vyšší ako v prípade iných popredných amerických leteckých spoločností.

Ministerstvo financií tiež oznámilo leteckým spoločnostiam, že pôžičku je možné zvýšiť na 7,5 miliárd dolárov, „hoci túto sumu musí najskôr schváliť ministerstvo,“ informovala spoločnosť American Airlines v správe pre burzu.

CARES umožňuje financovanie z mzdového programu USA (PSP) vo výške 25 miliárd dolárov vrátane spoločnosti American Airlines.

Americké letecké spoločnosti, ktoré využili prostriedky PSP, sa zaviazali, že do konca septembra nedôjde k nedobrovoľnej strate pracovných miest. Spoločnosť American Airlines ale varovala, že od októbra môže prepustiť 19 000 pracovníkov, ak nebudú mať nový záchranný balíček.

(1 EUR = 1 1634 USD)

READ  Pralesom na Slovensku bola poskytnutá náležitá ochrana

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close