Hlavné správy

Americko-slovenský elitný obranný tím

Ministerstvo obrany USA

Dňa 23. apríla 2024 sa pani Lisa Sawyer, zástupkyňa ministra obrany pre európsku politiku a politiku NATO v Úrade ministra obrany, stretla s p. Spolu s Igorom Melicherom predsedal americko-slovenskej skupine High Level Defence Group (HLDG). , štátny tajomník Ministerstva obrany Slovenskej republiky na Ministerstve obrany Slovenskej republiky v Bratislave.

Účastníci diskutovali o globálnom bezpečnostnom prostredí vrátane boja proti ruskej agresii na Ukrajine, vplyve Čínskej ľudovej republiky v Európe, stabilite v Taiwanskom prielive a nestabilite na Blízkom východe. Lídri vyjadrili svoj záväzok posilniť alianciu NATO pred 75. výročím summitu NATO vo Washingtone 9. – 11. júla DC DASD Sawyer ocenil 20. výročie Slovenska ako spojenca NATO pri obrane východného krídla NATO. Slovenskí predstavitelia obrany potvrdili svoj záväzok k prioritám bilaterálnej obrannej spolupráce, ktoré zahŕňajú modernizáciu armády, cvičenia, anglický jazyk a iný výcvik, vojenskú spoluprácu, technickú spoluprácu, príspevky ku globálnej bezpečnosti a dlhodobý program štátneho partnerstva Slovenska s Indianou. Národná stráž. .

/verejné zverejnenie. Tento obsah poskytnutý pôvodnou organizáciou/autorom (autorom) môže byť časovo špecifický a upravený kvôli prehľadnosti, štýlu a dĺžke. Mirage.News nezastáva stanoviská ani strany spoločnosti a všetky názory, pozície a závery vyjadrené v tomto dokumente sú výlučne názormi autora (autorov). Pozrite si v plnom znení tu.

READ  Ciele privítal Liam Kirk, ale prvenstvo je víťazstvo na majstrovstvách sveta GB

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close