Hlavné správy

Na Slovensku existuje túžba znovu prerokovať dohodu o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi

Slovensko chce opätovne prerokovať obrannú zmluvu s USA za výhodnejších podmienok. Povedal to minister obrany Robert Kaliňák pri stretnutí s americkým veľvyslancom Gautamom Ranom. Realita.

Kaliňák vyjadril spokojnosť s konsenzom, že cestou k vzájomnej prosperite je dialóg. Povedal:

„S americkým veľvyslancom Ranom sme viedli rozsiahle diskusie o bezpečnostných výzvach a spoločných záujmoch oboch krajín. Toto stretnutie nám ukázalo, že si navzájom vážime názory a vieme si navzájom nestranne vypočuť a ​​zvážiť svoje požiadavky.“

Kaliňák zároveň poznamenal, že Slovensko nebude posielať na Ukrajinu novú muníciu zo svojich skladov. Zdôraznil, že nová slovenská vláda si cení dobré vzťahy so západnými partnermi, ale nemá ich rada „Bývalé otrokárske vlády.“

Pridal:

„Sme vďační za konštruktívny dialóg a spoluprácu, ale len obojstranne výhodným spôsobom.“

Zahraničná a bezpečnostná politika Slovenska podľa ministra utrpela po neúspechu neúspech.

„Najvýraznejšími neúspechmi sú nepochybne zle navrhnutá dohoda o obrannej spolupráci a predvídateľné dodávky vojenskej techniky a munície, ktoré Slovensko nevyhnutne potrebuje,“ povedal Kaliňák.

Pre relatívne malú krajinu, akou je Slovensko, sú podľa Kaliňáka nevyhnutné dobré vzťahy s partnermi, členstvo v medzinárodných organizáciách az toho vyplývajúce záväzky. Zdôraznil, že efektívna spolupráca zaisťuje nielen bezpečnosť krajiny, ale vytvára aj nové príležitosti pre hospodársky rast.

READ  Prvé odovzdanie ministrovi spravodlivosti Poľsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close