Svet

Americký minister obrany prepustil stovky Trumpových verných na ministerstve obrany

Washington DC, Compass.com – Minister obrany Spojené štáty ( JE.) Lloyd Austin Objednal zamestnanie stoviek ľudí v 42 občianskych poradných výboroch Ministerstvo obrany USA rezignovať.

Správa od ABC News, Austinov krok vyčistiť mnohých lojalistov bývalého amerického prezidenta Donald Trump V orgáne amerického ministerstva obrany.

Objednávka na rezignáciu je navyše súčasťou kontroly nariadenej panelom Austin, ktorá sa zameriava na preskúmanie oprávnenosti a vzájomné prepísanie.

V posledných dňoch Trumpovho funkčného obdobia boli strany požiadané o rezignáciu, vrátane bývalého manažéra Trumpovej kampane.

Prečítajte si tiež: Legitímny, Lloyd Austin bol prvým černochom, ktorý sa stal ministrom obrany USA

Hovorca ministerstva obrany John Kirby uviedol, že Austin je znepokojený rýchlosťou a rýchlosťou zmien členov poradného panelu na ministerstve obrany USA.

Pred 16. februárom museli odstúpiť stovky ľudí pracujúcich v 42 občianskych poradných výboroch, pretože im bola pozastavená činnosť.

Vysoký úradník veril, že Austinova rezignácia je najlepším a najdôslednejším spôsobom riešenia tejto otázky v rámci amerického ministerstva obrany.

Dva mesiace pred koncom Trumpovej administratívy americký minister obrany Chris Miller prepustil kľúčového politika, ktorý pôsobil v Rade pre bezpečnostnú politiku.

Prečítajte si tiež: Kandidáti na amerického ministra obrany Bidenova voľba Mäkká cesta

Mená strelcov zahŕňajú bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera a bývalú ministerku zahraničných vecí USA Madeleine Albrightovú.

Anthony Tata je tiež považovaný za kontroverznú postavu Millerovej nominácie, ktorá nahradí Kissingera a Albrightovú v predstavenstve.

Tataova kandidatúra na tento post bola zrušená, pretože predtým urobil islamistické komentáre k označeniu bývalého prezidenta Baracka Obamu za teroristu.

Miller vymenoval Cory Lewandowského, Trumpovho manažéra kampane pre rok 2016, a Davida Bassiho, zástupcu manažéra Trumpovej kampane, do rady pre obchodné podnikanie v bezpečnosti.

READ  Mjanmarský básnik bol vypočúvaný - vrátený mŕtvy a bez orgánov - V.G.

Prečítajte si tiež: Prečo bol prepustený, keď mal minister obrany USA 72 dní?

Minulý týždeň Pentagón oznámil, že odložil vymenovanie Lewandowského a Bassiho.

Správa od Vydavateľstvo, Má viac ako 600 členov v celkovo 42 občianskych poradných výboroch.

Pracovníci bezpečnosti tvrdia, že nevedia, koľkí rezignujú, ale tento počet by mohol byť stovky.

Prečítajte si tiež: Odmietol želanie Georga Floyda využiť ministra obrany USA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close