Technológie

Analýza Steam Tech odhaľuje tajomstvo skryté vo vnútri handheldu

Rebecca Hills-Duty

YouTuber High Yield a hardvérový fotograf Fritsens Fritz sa spojili, aby preskúmali Van Gogh APU, ktoré poháňa Steam Deck, a odhalili niektoré skryté funkcie.

Steam Tech bol pre Valve úžasným úspechom. Zvládnuť vyžmýkať dostatok energie na spustenie AAA hier, ako sú Baldur's Gate 3, Diablo 4, Forza Horizon, nie je nič zlé. To samozrejme viedlo k mnohým špekuláciám a vzdelaným odhadom o použití hardvérového ventilu na zlepšenie prenosného napájania. YouTuber High Yield a hardvérový fotograf Fritsens Fritz sa hlboko ponorili do vlastného APU, ktoré poháňa Steam Deck, a začali hádať.

Článok pokračuje po inzeráte

Van Gogh APU v Steam Deck obsahuje čip AMD Gen 2 so štyrmi jadrami a ôsmimi vláknami a GPU na báze RDNA 2 a 128-bitové pamäťové rozhranie LPDDR5. Je však zaujímavé, že vyššie výnosy a Fritzova analýza potvrdili, že CPU a GPU spolu predstavujú menej ako štvrtinu veľkosti matrice. Zostala teda pálčivá otázka – čo bolo vo zvyšku čipu?

Aké tajomstvá skrýva Steam Deck?

Iste, časť tohto priestoru sa používa na veci, ako je vyrovnávacia pamäť I/O a radiče, ale aj so všetkými tými malými funkciami sa 13,7 % čipu nepoužíva na nič hmatateľné.

Zaregistrujte sa do Dexerto Zadarmo a získajte:

Menej reklám|Tmavý režim|Ponúka hry, televíziu a filmy a technológie

Článok pokračuje po inzeráte

High Yield vysvetlil svoju teóriu, že Van Gogh čip sa používa na napájanie náhlavnej súpravy Magic Leap 2 AR. Magic Leap 2 využíva 14-jadrový procesor počítačového videnia s maximálnou frekvenciou 2,4 GHz. Na základe svojej analýzy sa domnieva, že neidentifikovaná časť čipu Steam Tech je v skutočnosti 14-jadrovým procesorom používaným pre Magic Leap.

READ  Google už pieseň pozná podľa „blikania“ alebo pískania

Zaujímavé je, že procesor nie je fyzicky deaktivovaný, všetky stopy sú neporušené. To znamená, že je teoreticky možné ho spustiť pomocou zmien firmvéru alebo BIOSu. V tejto chvíli nie je známe, či je to možné, alebo ako sa dajú takéto mody použiť, pretože procesor počítačového videnia je veľmi špecifický pre funkcie náhlavnej súpravy Magic Leap.

Článok pokračuje po inzeráte

To môže byť tiež súčasťou dôvodu drastického rozdielu vo veľkostiach matrice medzi pôvodným Steam Deck a Steam Deck OLED. Nielenže je tu zhrnutie procesu, ale je možné odstrániť aj aplikáciu počítačového videnia Magic Leap.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close