Technológie

Chris Dziadul hlási: Štatistiky streamovania zo strednej a východnej Európy

Aj keď sa o streamovacích službách v strednej a východnej Európe popísalo veľa, údaje o ich rozšírenosti sa často dajú ťažko zistiť.

Niektoré však boli nedávno zverejnené a oplatí sa o nich diskutovať. RTL Group napríklad oznámila, že jej služba RTL+ v Maďarsku, ktorá zahŕňa RTL+ Active, ukončila prvý štvrťrok s 277 000 platiacimi predplatiteľmi.

RTL+, ktorý vznikol zlúčením RTL Most a RTL Most+ a využíval technológiu od spoločnosti Petrak v oblasti streamingových technológií skupiny RTL, bol spustený vlani v novembri. Efektívne prevádzkuje tri služby pomocou predplatného D2C bez reklám, predplatného TV a modelov financovaných z reklamy.

Hoci základňu predplatiteľov RTL+ prevyšujú služby Steam od RTL Group v Nemecku a Holandsku, ktoré ukončili prvý štvrťrok s celkovým počtom 5,632 milióna platiacich predplatiteľov, v Maďarsku sa presadila.

Medzitým v Českej republike a na Slovensku streamer Voyo dosiahol pol milióna predplatiteľov a je teraz najobľúbenejšou službou v oboch krajinách. Prevádzkovaný spoločnosťou Central European Media Enterprises (CME), debutoval v roku 2011 a znovu spustený pred dvoma rokmi so silným zameraním na lokálny obsah.

V oboch krajinách je však silná konkurencia. Začiatkom tohto roka skupina Prima spustila Prima+, jedinú spoplatnenú flexibilnú video službu v Českej republike, ktorá ponúka divákom výber z troch sadzieb. Canal+ spustil streamovaciu platformu aj v Českej republike a na Slovensku.

Inde je CDA jedným z mála prevádzkovateľov streamovacích služieb v Poľsku, ktorý zverejňuje údaje o svojich predplatiteľoch. Niektoré z najnovších ukazujú, že skončil 2. štvrťrok 2022 s celkovým počtom 423 000 aktívnych používateľov v rámci balíkov CDA Premium a CDA TV Start a Basic.

Štatistiky predplatiteľov streamovania sú v Rusku ľahšie dostupné. Napríklad vieme, že služby Tricolor a Gazprom-Media skončili v roku 2022 s 2,6 milióna a 3,6 milióna. Čoskoro môžu byť zverejnené aj najnovšie údaje o popredných stránkach ako Kinopoisk, ivi Wink a Okko.

READ  Tu sú požiadavky na PC pre Grand Theft Auto: The Trilogy

Pre viac informácií o Chrisovi Dziadulovi navštívte https://www.chrisdziadul.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close