Svet

Andrej Danko prezradil, ako sa inšpiroval maďarským premiérom Viktorom Orbánom

SNS sa po februárových parlamentných voľbách do národnej rady nedostala. Andrej Danko následne rezignoval na funkciu predsedu strany, ale po niekoľkých mesiacoch sa rozhodol znovu kandidovať. Po septembrovom rokovaní strany SNS jej šéfuje opäť. Danko v rozhovore pre portál Webnoviny.sk uviedol, že sa nechal inšpirovať maďarským premiérom Viktorom Orbánom.

Súčasnú vládu označil za „miestami liberálnu a šialenú“. „Vidíme úsilie SaS legalizovať marihuanu. Igor Matovič povie ľuďom, čo chcú počuť. Matovič sa hrá s ľuďmi a ich emóciami, a to je pre spoločnosť nebezpečné,“ na margo toho uviedol, že väčšina klubu OĽaNO sa hlási ku konzervatívnym hodnotám. Mimoparlamentná SNS má v súčasnosti približne 3 500 platiacich členov. „Teraz posielame výzvu zvyšným 3 000 neplatiacim členom, pretože ak nebudú platiť, ich členstvo zanikne.“ Danko dokázal.

Orban ako model?

Danko pripustil, že myšlienku obedov zadarmo, ktoré boli nakoniec zrušené, priniesol z Maďarska od miestneho predsedu vlády Viktora Orbána. Následne sa naskytla otázka, či je Orbán jeho vzorom. „Každý je mojím vzorom, kto chráni svoj národ a kto má politickú moc robiť zmeny. Pozerajte sa na infraštruktúru, športové ihriská, rozvoj hospodárstva a jednotu Maďarov. Rovnako ako Orbán chráni Maďarov, tak aj chcel by som Slovákov. ““

Orbánovej vláde však vyčítajú, že pošliapavala demokraciu. „Náš Igor Matovič je väčší diktátor a čas mi povie pravdu. Tak, ako je dnes diktátorské zaobchádzanie s jeho stranou, OĽaNO, zaobchádzaním so Slovenskom. Orban vyšiel z demokratických volieb. Samozrejme, nemajú radi slnečníky.“ a tretí sektor. Slovensko zaplatilo za krásu. Túto slobodu a krásu zaviedol Smer v čase, keď začal financovať trojsektorové záležitosti z Globsecu cez najrôznejšie nadácie. Tie začali spôsobovať rozbroje. Ak začnete hovoriť o témy, ako som povedal, Istanbulský dohovor, neprestupovanie amerických letísk, je vám to nepríjemné. “ Vyhlásil Danko.

READ  Od osirelých bratov, ktorí prosili o pomoc, klamári klamali: Ľudia im poslali peknú hromadu peňazí!

Dodal, že od októbra sa budú v regiónoch zbierať podpisy pod vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Nemajú však žiadny termín na zozbieranie 350 000 podpisov.

Vládna koalícia s Voice-SD alebo Smer-SD?

Ak by sa SNS dostala do parlamentu, Danko ponechal bez komentára otázku, či SNS pôjde do vlády s Ficovými a Pellegriniho stranami. „V roku 2012 by odpovedal Andrej Danko, v roku 2020 už nebude odpovedať. Politika sa rieši v danom čase. V minulosti som sa zbytočne vyjadroval k veciam, ktoré som robiť nemusel. Dnes je to o chcení ukážte, že na Slovensku existuje vláda populistov a amatérov. Ak chcú Slováci fungujúci štát konkurencieschopný v EÚ v podobe Českej republiky s Babišom, Poľska s Kaczynským, Maďarska s Orbánom, to znamená dospelých ľudí s medzinárodnými kontaktmi, potom poviem, že Slovensko dozrelo a uvidíme, akú podporu ako SNS dostaneme. Prijmem to s pokorou a potom uvidíme, čo ďalej. “ konštatoval šéf národniarov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close