šport

Anglicko hostí Ukrajinu rovnako ako Portugalsko a Taliansko

Tu je prehľad toho, čo sa deje v nedeľňajších kvalifikáciách ME:

Skupina C

Hostiteľská Ukrajina, ktorá nehrala od septembra, zdolala Taliansko 2:1. Medzi fanúšikmi vo Wembley budú ukrajinskí utečenci. Trénerovi Anglicka Garethovi Southgateovi bude chýbať Reece James po tom, čo bol krajný obranca Chelsea vynechaný zo zostavy „pre posúdenie prebiehajúceho problému“ a Luke Shaw bol suspendovaný po vylúčení proti Taliansku. Remízy proti Anglicku a Taliansku znamenali, že kvalifikácia bola ťažká úloha pre Ukrajinu, ktorá sa v roku 2021 dostala do štvrťfinále majstrovstiev Európy a prehrala s Anglickom 4:0. V skupine sa kvalifikujú iba dva najlepšie tímy. Taliansko sa v ďalšom zápase C-skupiny stretne s Maltou.

Skupina H

Dánsko odštartovalo svoju skupinovú kampaň štvrtkovou výhrou 3:1 nad Fínskom. Rasmus Hojlund strelil všetky tri góly Dánov pri svojom prvom reprezentačnom štarte a bude sa snažiť na tomto pôsobivom výkone nadviazať aj v zápase vonku v Kazachstane. Hojlund je 20-ročný útočník, ktorý sa pripojil k talianskej Atalante v auguste po tom, čo začal v FC Kodaň a absolvoval polsezónu v rakúskom Sturm Cross. Dánsky národný tím je najsilnejší za generáciu, keďže sa dostal do semifinále Euro 2020, ale nemá klinického útočníka. „Bolo to pre mňa obrovské,“ povedal Hojlund o svojom hetriku proti Fínsku. „Nikdy predtým som nič podobné nezažil.“ Severné Írsko sa bude snažiť pokračovať vo svojej forme proti San Marínu porážkou Fínska, zatiaľ čo Slovinsko hostí San Maríno.

Skupina J

Portugalsko navštívi Luxembursko v druhom zápase éry Roberta Martineza ako jeho tréner. Portugalsko začalo dobre, keď porazilo Lichtenštajnsko 4:0 rekordným 197. reprezentačným dresom Cristiana Ronalda. Martinez nahradil Fernanda Santosa po sklamanom odchode Portugalska do Maroka vo štvrťfinále minuloročných majstrovstiev sveta v Katare. Luxembursko začalo svoje kvalifikačné ťaženie dobrým výsledkom, keď na Slovensku remizovalo 0:0. Slovensko hostí Bosnu a Hercegovinu, ktorá otvorila svoje ťaženie výhrou 3:0 nad Islandom. Island navštívi Lichtenštajnsko.

READ  Finále Davisovho pohára Slovensko proti Taliansku a Fínsko proti Belgicku vyhralo v pozitívnych prípadoch

Priatelia

Rusko bolo vylúčené z kvalifikácie ME pre inváziu na Ukrajinu. Rusko bude hostiť svoj prvý mužský národný tím od invázie po tom, čo minulý rok odohralo priateľské zápasy v stredoázijskej krajine a vo štvrtok remizovalo s Iránom 1:1. V Petrohrade hrá s Irakom.

(Vyhlásenie: Tento príbeh bol automaticky vygenerovaný zo syndikovaného informačného kanála; iba obrázok a názov mohol byť prepracovaný webom www.republicworld.com)


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close