Veda

Apatia a únava Covida sú skutočné. Tu je návod, ako sa vyrovnať

Prihláste sa na odber bulletinu CNN Stresovaní, ale menej. Náš šesťdielny sprievodca všímavosťou vás bude informovať a inšpirovať, ako znížiť stres, ako aj naučiť sa používať,CNN
,

Covid-19 tu zostane. dokázať to, vírus je na vzostupe Na mnohých miestach po celom svete – rovnako ako očkovanie dodáva imunitu poklesla a väčšina ľudí si na život zvykla bez masky a sociálny odstup.

Aj keď vieme, že je to šikovná vec, myšlienka vrátiť sa k bezpečnostnému protokolu Počas pandémie je podstatné, že mnohí z nás často opakujú vetu, ktorú počuli od svojich detí: „Nechcem!“

„Ani ja nechcem,“ povedala odborníčka na zvládanie stresu doktorka Cynthia Ekrill, členka Amerického inštitútu stresu. Jedna z odpovedí Napätie Zmraziť znamená prestať zostať vo svojich koľajach. A čo sa týka prijatia Covidu ako reality, ktorá si vyžaduje určité správanie, aby zostala v bezpečí, niektorí ľudia zaborili hlavy do piesku a rozhodli sa ‚budem sa správať, ako keby tam nič nebolo‘.“

ostatní si môžu vybrať ďalšie dve klasické stresové reakcie „Bojuj alebo utekaj.“ Môžu sa objaviť ako hnev alebo popieranie rastúcej hrozby vírusu, povedal Acrill.

Povedal: „Je to ako keby sme všetku svoju váhu tlačili na túto stenu, mysliac si, že tú stenu nahradíme alebo odstránime, a nerobíme to.“ „Je to skutočne falošný pocit kontroly. Tým, že vynaložíte menej energie na odpor, budete mať viac energie na skutočné užívanie si života.

U tých, ktorí v dôsledku vírusu stratili milovanú osobu alebo svoje zdravie, alebo pomohli iným ako zdravotnícky pracovník, môže znovu vzbudiť obavy z nárastu ochorenia Covid. skutočné zranenie, Acrill povedal, ako posttraumatická stresová porucha alebo PTSD.

READ  Vtedy, baby galaxie. Ďalej super-mega galaktická kopa?

„Myslím si, že s Covidom je spojená aj sociálna PTSD – my ľudia nie sme stvorení na to, aby sme videli ľudí trpieť,“ povedal. „Ak týmto trpíte, uvedomte si, že ide o problém s elektroinštaláciou – PTSD doslova prepojí náš mozog a naše telo. Ak sa cítite rozrušený a zdá sa, že rozprávanie vám nepomáha, je čas navštíviť lekára. Nie je hanba vyhľadať pomoc.“

Zbytočne uviaznutý? Je to preto, že máte pocit, že ste stratili kontrolu, povedal Acrill. Teraz je čas zamyslieť sa nad výzvami, ktorým ste čelili a ktoré ste prekonali, a spoľahnúť sa na získané ponaučenia.

„Čo ti dalo schopnosť konečne si uvedomiť, že aj nová realita má výhody?“ Spýtal sa. „Možno to bol vzťah alebo výber zamestnania, ktorý nevyšiel – čo vám pomohlo dať to do perspektívy a uvedomiť si, že v živote môžete nájsť radosť?“

stres môže byť pre nás skutočne dobrý — ak sa na to pozeráme ako na normálnu, prijateľnú a dokonca pozitívnu súčasť života. Keď sa na stres pozeráme cez ružovejšie okuliare, mozog reaguje inak, mení sa podiel stresových hormónov uvoľňovaných mozgom – a odborníci tvrdia, že či už sa stres stane toxickým alebo nie, môže to byť veľa rozdielov.

prináša pozitívny prístup odolnosť. „Dobrý“ stres vám môže poskytnúť výhodu v boji alebo úteku pred útočníkom, ale môže vám tiež pomôcť pri súťažnom športe, rozprávaní na verejnosti, pri prijímaní pracovného pohovoru alebo dokonca pri adaptácii na pandémiu.

tam sú tiež nástroje, ktoré môžete použiť Zastaviť stres v jeho koľajach. Jedným z najlepších je cvičenie – môže vyvolať protizápalovú reakciu, zlepšiť náladu, kogníciu a vaše fyzické zdravie. Spolu s upokojujúcimi fyzickými aktivitami, ako je tai chi, joga a ľahký strečing, sú všímavosť a meditácia ďalšími spôsobmi, ako znížiť stres.

READ  Vesmírna loď SpaceX prešla statickým ohnivým testom s tromi motormi Raptor a konečne dostala nosový kužeľ!

metódy, ktoré často učia zhlboka sa nadýchni, Ďalší kľúč k znižovaniu stresu, ktorý možno použiť v danej chvíli. Aby ste to urobili správne, nadýchnite sa nosom, zadržte ho a potom veľmi pomaly vydýchnite ústami, ako keby ste dýchali slamkou.

„A keď pomaly vydýchnete, zlepšíte si celkový obraz života a znížite úzkosť,“ povedala traumatologická poradkyňa Jen Weber, profesorka vzdelávania poradcov na Kean University v New Jersey. Predchádzajúci rozhovor CNN.

Weber tiež odporúča usmievať sa. Pozerajte vtipné filmy, počúvajte komédie, požiadajte kohokoľvek, s kým telefonujete, aby povedal vtip.

„Pamätajte, že sa nemôžete báť a zároveň sa usmievať. Je to fyzická vec,“povedal Weber.

Účelom všetkých týchto cvičení, povedal Akrill, je použiť vaše zmysly, aby ste sa dostali do prítomného okamihu, čo vám pomôže prestať sa trápiť minulosťou alebo strachom z budúcnosti.

„Chceš byť prítomný. Použitím svojich zmyslov sa znova spojíte so svojou mysľou a telom, pretože to je to, čo umožní prietok krvi späť do vášho predného laloku, aby ste mohli racionálnejšie premýšľať o tom, čo vás spúšťa,“ povedal.

Ste pripravení opäť bojovať proti Covidu? Jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, je získať nové preočkovanie proti COVID-19, keď bude koncom septembra dostupné, povedal Dr. William Schaffner.

„Posilňovač bol aktualizovaný, aby poskytoval imunitu mnohým novým kmeňom Covid, ktoré cirkulujú,“ dodal. „Hovorím, že sa to snažíme urobiť spoločenskou normou: Všetci to urobíme. Všetci sme v tom spolu. Všetci si pomáhame a zároveň pomáhame sami sebe.“

Nosiť masku alebo nenosiť masku? To si tiež vyžaduje dávať milosť iným, povedal Schaffner.

„Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je znížiť strach ľudí, že mandát príde. Odstúpme od nutkania a požiadaviek a hovorme viac o osobných rozhodnutiach. Ak máte vyššie riziko vážneho ochorenia – máte viac ako 65 rokov, máte oslabený imunitný systém, máte chronické ochorenie alebo ste tehotná – buďte opatrní. Buďte trochu opatrní namiesto neopatrnosti.

READ  Majitelia psov varujú pred vysoko nákazlivým vírusom šíriacim sa v južnej Floride - CBS Miami

Každý by mal podporovať tých, ktorí sa rozhodnú nosiť masku, aj keď vyzerajú mlado a zdravo, povedal Schaffner.

„Pravdepodobne mala táto osoba v domácnosti niekoho, kto dostával chemoterapiu proti rakovine, alebo mala osobne oslabenú imunitu. Nie je dôvod, aby sme sa tým my ostatní vzrušovali,“povedal. „Je to len maska.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close