Arsenal ženy 0-3 Chelsea ženy: FR Kirby a Sam Kerr spečatili finále FA Cupu | Futbalové správy

Fran Kirby a Sam Kerr porazili Chelsea doma 3:0 v rozhodujúcom finále FA Cupu vo Wembley pri víťazstve 3:0 nad Arsenalom.

Kirbyho gól v tretej minúte znemožnil prevahu Blues v polčase, ale Kerr v druhom polčase zdvojnásobil vedenie (57, 77) – vrátane fantastického žetónu. Prvýkrát od roku 2018 oddialila 50. výročie epidémia.

Hayes vyhlásil, že Kirby aj Kerr „z tohto sveta“ skórovali pri brvne a škoda by bola väčšia, keby nebolo mnohých ďalších zákrokov brankára Arsenalu Manuely Ginsbergerovej.

Gunners zaznamenali v úvodný deň sezóny rekordné víťazstvo proti úradujúcim šampiónom WSL, no na veľkej scéne Vivianne Meedema prekonala hlavnú gólovú hrozbu s outsiderom.

obrázok:
Hráč Chelsea Sam Kerr oslavuje svoj druhý gól proti Arsenalu

Ako Chelsea vyhrala trofej

Na šoubiznisovom zápase, ktorý sa odohral pred 40 000 rokmi, FA zakázala ženám hrať futbal, šport, ktorý bol dlho zakázaný, ale teraz opäť rastie.

Chelsea v septembri prehrala s rivalmi 3:2 pri ich konečnom titule, no svojim najlepším strelcom sa vyplatila už v úvodných minútach.

Fran Kirby z Chelsea oslavuje skórovanie proti Arsenalu vo finále ženského FA Cupu.
obrázok:
Fran Kirby z Chelsea oslavuje skórovanie proti Arsenalu

Tón bol udaný a Kerr musel o päť minút neskôr zdvojnásobiť náskok Chelsea, pričom obrana Arsenalu sa opäť veľmi ľahko lámala, no Austrálčan trafil priamou strelu smerom na Ginsbergera.

Kirby rýchlo vrátil brankára do práce, nepríjemná výzva Jen Beattyovej proti Kerrovi pred pár minútami zostala nepotrestaná a šance sa naďalej objavovali proti roztrhanej zadnej línii, pričom Croy Raiden a Magdalena Eriksen premrhali a Ker potom prešiel cez rameno Lotte Vuppenovej. . Moi.

Midema bol izolovaný na druhom konci, ale taktické zmeny Beth Mead a Katie McCabe, ktoré odsunuli na vedľajšiu koľaj prísľub Arsenalu – keď Meadeov center zasiahol ruku Erin Cuthbertovej, Connorsovo odvolanie z penalty bolo zamietnuté – nezvládli prvý polčas. Cieľ.

Magdalena Eriksenová z Chelsea skórovala počas finále Vitality Women's FA Cup vo Wembley
obrázok:
Magdalena Eriksenová z Chelsea skórovala vo Wembley

Táto prestávka priniesla malú zmenu v tempe a po tom, čo Cuthbert nasmeroval loptu priamo do Ginsbergera, Kerrinino neúnavné úsilie sa vyplatilo o pol hodinu skôr, keď prekonal Kirbyho loptu Chanel a opäť prekonal Wuben-Moea.

READ  „Obleky“ vkĺznu do neobvykle nechutnej scény pod radarom

Kirby rýchlo trafil brvno, keď Kerryho Berne klesol so svalovým napätím na druhom konci, ale Chelsea sa natiahla ešte ďalej, keď Kerr zapol štýl, inkasoval ďalšiu prihrávku s posuvným pravítkom a potom sa pohral s loptou nad Jeansbergerom. Dôležitá denná práca.

Hayes chváli úspech Chelsea – ale bagatelizuje Kerrove párty plány!

Použite prehliadač Chrome na dostupnejší prehrávač videa

Manažérka Chelsea žien Emma Hayes hovorí, že „zakopala“, keď jej tím skóroval vo finále FA Cupu proti Arsenalu 3:0.

Hayes vzdal hold „úžasnému úspechu“ svojich víťazov troch bodov – Kerr však znížil sebavedomie strany pred zápasom Ligy majstrov proti Juventusu uprostred týždňa.

Kerr po svojom dvojníku s úsmevom povedal: „Už sa neviem dočkať párty! Nestane sa to v prvom polčase – mohlo to byť 4-0 alebo 5-0, ale v určitom momente vieme, že to bude zatlačte nás dnu. Pôjdu dovnútra.“

Hayes, hovorí BBC, Opäť vtip: „Žiadna šanca na oslavu! Autobus odchádza, oni idú domov, vedia, ako to je: V stredu musíme vyhrať!“

Ale šéf Chelsea odpovedal na žiadosť svojich hráčov s obsahom.

„Myslel som si, že sme to našli. Wembley sme natreli modrou farbou, je to deň Chelsea. Náš výkon bol skvelý. Tí dvaja už predtým opustili tento svet. Povedal som Branovi.“ [Kirby]Myslím, že toto je to najlepšie, čo som kedy videl hrať za Chelsea, Samovo sebavedomie rastie.

„Ale každý urobil svoju časť a my si to úplne zaslúžime.

„Je to úžasný úspech, keď si myslím, že sme trojnásobní víťazi. Som tak hrdý na hráčov, personál, klub.“

Veľa chýb Arsenalu

Kapitán Arsenalu Jonas Eto’o uznal, že jeho tímy sú pri veľkej príležitosti rovnocenné.

READ  SkyShowtime dostal regulačnú zelenú na spustenie v 22 krajinách EÚ

„Je to kombinácia, že Chelsea je najlepší futbalový tím a ako tím robí veľa chýb, keď dostane čas a miesto v poslednej tretine.

„Teraz sa necítime lepšie. Môžeme robiť lepšie, ako sme mali. Musíme sa z toho poučiť. To je moja práca, napraviť to. Musíme sa pozerať dopredu.“

Čo bude ďalej?

Pred príchodom do Leicesteru ako diváci v Barcelone vo štvrtok 9. decembra by mal Arsenal čoskoro upriamiť svoju pozornosť na Ligu majstrov. Sky Sports Kamery, keď sa dievčatá po troch dňoch vrátia do Superligy.

Chelsea čelí Juventusu v Lige majstrov v stredu 8. decembra a vráti sa do akcie WSL v sobotu 11. decembra na čítanie naživo Sky Sports.