Svet

Austrália uvalila na Severnú Kóreu zbrojné embargo

Austrália uvalila sankcie na spoločnosti spojené so severokórejskými dodávkami zbraní Rusku za jeho vojnu s Ukrajinou.

Ministerka zahraničných vecí Penny Wongová uviedla, že Austrália bude koordinovať s medzinárodnými partnermi uvalenie finančných sankcií na šesť subjektov spojených s vývozom zbraní Severnej Kórey do Ruska.

Senátor Wong povedal, že pokračujúci transfer zbraní je „objavným porušením“ rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN a Austrália bude pokračovať v spolupráci so spojencami pri riešení bezpečnostnej hrozby, ktorú predstavuje Severná Kórea.

„Austrália odsudzuje nezákonný vývoz Severnej Kórey a ruské obstarávanie a používanie severokórejských balistických rakiet na podporu totálnej vojny Ruska proti Ukrajine,“ uviedol vo vyhlásení.

„Použitie severokórejských balistických rakiet Ruskom zvyšuje utrpenie ukrajinského ľudu, podporuje ruskú nezákonnú a nemorálnu útočnú vojnu a podkopáva globálny režim nešírenia zbraní.“

Senátor Wong povedal, že rozvíjajúci sa vzťah medzi oboma autoritárskymi krajinami má „vážne dôsledky“ pre Európu, Kórejský polostrov a Indo-pacifický región.

Vyzval Severnú Kóreu a ďalšie krajiny, aby dodržiavali rezolúcie Organizácie Spojených národov a urobili kroky smerom k trvalému mieru.

„Austrália sa zaviazala brániť Ukrajinu,“ povedal.

„Dnešné oznámenie zdôrazňuje, že tí, ktorí poskytujú materiálnu podporu ruskej nezákonnej a nemorálnej vojne, budú čeliť následkom.“

READ  Uprostred odporu prezident Ruto často obhajuje zahraničné cesty

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close