Ekonomika

Auto spájajúce dva svety. Testovali sme najpredávanejší model na svete

Corolla je jedným z najpredávanejších vozidiel na svete a roky, aj keď v sedanovej verzii, obsadil prvé miesto v rebríčku predaja. Tento model je pre spoločnosť Toyota skutočne dôležitý, a preto sa rozhodol obohatiť svoju pravidelnú ponuku verziou GR Sport, ktorú sme testovali v HN jeden týždeň.

Po premiére naostreného vozidla Yaris GRMN alebo Yaris GR bolo pre mnohých sklamaním, že najdôležitejšie vozidlo na svete nedostane ostrú verziu s atribútom športovej divízie Gazoo Racing. Pristála by pre neho. Dynamicky vyladený testovaný variant sa však snaží zákazníka aspoň čiastočne odškodniť.

Ak je hybrid, potom taký

Vzhľadom na súčasnú elektrifikáciu nie je divu, že v novinke funguje hybridný systém. A o to menej, pokiaľ ide o Toyota, ktorá má bohaté skúsenosti s hybridnými pohonnými jednotkami a tvorí veľkú väčšinu svojich ponúk. Dnes sa jej stávka na alternatívny pohon vracia v minulosti a ako jediná, ktorá bude ako jediná odolávať vznikajúcim prísnejším emisným normám a možným pokutám za prekročenie stanovených hodnôt bez väčších problémov.

Iba predné kolesá sú poháňané dvojlitrovým benzínovým motorom, ktorý spolu s prídavným elektromotorom ponúka výkon na úrovni 184 hp. A to je slušná časť pre relatívne kompaktný hatchback, zatiaľ čo môže stúpnuť na 100 za 7,9 sekundy. Aj keď sa tento čas na prvý pohľad nemusí javiť zvlášť poburujúci, dynamika Corolla GR Sport je emocionálne veľmi dobrá a pri lineárnom ťahu môže pevne maskovať aktuálnu rýchlosť.

Často sme sa ocitli oveľa rýchlejšie, ako sme si mysleli. Nejde samozrejme o zaostrený výhonok ani o čisto športové vozidlo, verzia GR Sport sa viac zameriava na vizuálnu diferenciáciu a optickú príťažlivosť modelu, ale najúčinnejší dostupný motor je prekvapivo svižný pri normálnej a športovejšej jazde. Neexistuje nedostatok zábavy.

READ  Plány Sturgeonovej meny roztrhané človekom, ktorý pomohol preniknúť do Československa | UK | Novinky

Vyhrajte 5 x digitálne predplatné ročne

Zaregistrujte svoju e-mailovú adresu pomocou formulára nižšie a ste v žrebovaní.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close