Zábava

‚Avatar: The Way of Water‘ od 20th Century Studios a Lightstorm Entertainment debutovali na prvom mieste so 441,6 miliónmi dolárov na celom svete.

Počas prvého víkendu ponúkajú štúdiá 20th Century Studios a Lightstorm Entertainment úžasný filmový zážitok Avatar: Vodná cesta Otvoril sa ako celosvetový film číslo 1 a celosvetovo zarobil 441,6 milióna dolárov.

Režíroval James Cameron, Avatar: Vodná cesta Celosvetovo to bolo tretie najvyššie víkendové vydanie zo všetkých filmov MPA v ére pandémie – za Marvel Studios Doctor Strange v rozmanitosti šialenstva (442 miliónov dolárov) – ako aj druhé najvyššie celosvetové otvorenie v roku 2022.

doma, Avatar: Vodná cesta IMAX® zarobil 134 miliónov dolárov na prémiových veľkoformátových značkách a prémiových formátoch vrátane 3D a filmových sál, čo predstavuje 62 % celkovej pokladnice. Celkovo sa 3D podieľalo 57 % na domácej pokladni.

V medzinárodnom meradle film zarobil 307,6 milióna dolárov, čo predstavuje najvyšší otvárací víkend počas pandémie v Indii, Francúzsku, Nemecku, Vietname, Rakúsku, na Slovensku, v Rumunsku, Turecku, Poľsku, Maďarsku, Českej republike, Chorvátsku, Bosne a Slovinsku. , Portugalsku a Srbsku, ako aj najvyššie položený otvárací víkend všetkých čias v Litve, Bosne (nemiestne) a Turecku. Približne 67 % príjmov z pokladníc pochádzalo z formátov 3D/4D/IMAX.

Produkovali Cameron a John Landau, v produkcii Lightstorm Entertainment si zahrali Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Long a Kate Winslet.

READ  World Juniors 2021: Predpovede, konflikty, faktory X, členenia na štvrťfinále

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close