Technológie

Baldur’s Gate 3 sa cíti nažive, pretože používa mo-cap a 248 hercov, aby oživili svoje postavy.

Baldur’s Gate 3 využil odbornosť 248 hercov a snímanie pohybu, aby oživil svoje herecké obsadenie – vrátane NPC.

Podľa výkonovej riaditeľky Alyony Paranovovej poslala cez víkend Xitterovi dlhé vlákno, v ktorom podrobne popisuje, koľko práce je potrebné na tom, aby sa vaše obľúbené hry cítili „nažive“.

12 úžasných tipov a taktík pre začiatočníkov Baldur’s Gate 3 – Ako najlepšie začať v Baldur’s Gate 3Sledujte na YouTube

„[For a]Pre všetky rozhovory, ktoré sme nahrali, sme zachytili aj mocap dáta hercov,“ vysvetlila Baranová. „To znamená, že bolo zaznamenaných 248 hercov, všetky NPC a len chlapíci v mocap oblekoch a ich pohyby, gestá a voľby tela. Dodávané so zvukovými súbormi, ktoré môžu animátori použiť v hre. To je dôvod, prečo sú predstavenia také živé.“

Výnimky z pravidla? Zvieratá sú, samozrejme, dialógom navyše – Paranova poskytuje pohľad na postavu bežiacu počas rozprávania z vtáčej perspektívy – ako aj filmové prestrihy a „príležitostne“, keď je herec zranený alebo nie je k dispozícii na nahranie mocapu. s ich vokálnymi linkami.

„Znamená to, že ikonická hlava sa hýbe [Jennifer English] Ako to urobilo Tieňové srdce boli Lenina skutočná hlava sa pohybuje,“ hovorí Paranova. „Leighine militaristické a mimozemské pohyby boli fyzickými preferenciami postavy Devorah Wildeovej. Divadelný talent Neila Newbona ako Astariona je súčasťou výberu obsadenia.“

„Ako režisér predstavenia je našou úlohou spolupracovať s hlasovým režisérom a zameriavame sa na telá hercov, ich pohyby, ako sa fyzickizujú a vytvárajú svoju postavu a uisťujú sa, že telo je prepojené s hlasom.“ “ vysvetľuje Baranová. (Vďaka, PC hráč)

„Keď sledujete herný dialóg, počujete nielen hlasy hercov, ale vidíte aj pohyby ich tela a nádhernú prácu animátorov v Laurion Studios, ktorí samozrejme použili súbory, ktoré sme poslali. na vytvorenie hotového produktu“.

Larian vydal svoju prvú „veľkú“ aktualizáciu pre Baldur’s Gate 3, o ktorej vývojár hovorí, že sa zameriava na podstatných 1000 chýb, ako aj na „problémy s vyvážením, prietokom a ďalšími“. Ako Larian vtipkoval, bolo to také obrovské, že poznámky o patchi nebolo možné úplne opísať na Steame, pretože presahovali limit textu platformy.

Táto prvá rozsiahla aktualizácia nasleduje po oznámení Lariana, že Baldur’s Gate 3 zamieri na Xbox ešte predtým, ako tento rok vyjde.

Po tom, čo sa začiatkom tohto týždňa posadil s vedúcim Xboxu Philom Spencerom na Gamescom, Laurian prezradil, že séria S sa vzdala rozdelenej obrazovky ako „riešenia“ na uvedenie RPG na konzoly Microsoftu.

READ  Náhodné: Prepáčte, The Sims 4 sa v skutočnosti nezmenili

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close