Svet

Bielorusko prestáva vykonávať viaceré medzinárodné zmluvy týkajúce sa zamedzenia dvojitého zdanenia

Bielorusko od 1. júna 2024 do 31. decembra 2026 pozastavilo implementáciu niekoľkých medzinárodných zmlúv týkajúcich sa zamedzenia dvojitého zdanenia. Toto je uznesenie MsZ zo 7. marca 2024 č. Stanovené 164, BelTA sa hlási ministerstvu daní a daní.

V zozname štátov, ktoré pozastavili účinnosť niektorých ustanovení medzinárodných zmlúv, sú Spojené štáty americké, Francúzsko, Dánsko, Poľsko, Švédsko, Belgicko, Litva, Lotyšsko, Holandsko, Česká republika, Nemecko, Spojené kráľovstvo a ďalšie. Celkovo je na zozname 27 krajín.

Toto rozhodnutie bolo prijaté v reakcii na ekonomické sankcie západných krajín. Lehota na uplatnenie odvetných opatrení sa môže skrátiť, ak sa odstránia okolnosti, ktoré boli základom pre jeho uplatnenie, alebo na odporúčanie ministerstva daní a spotrebných daní.

Webová stránka Ministerstva daní a daní, uznesenie č. Poskytuje informácie o postupe pri uplatňovaní ustanovenia 164, vypĺňaní daňového priznania (výpočtu) k dani. Príjmy vo forme dividend, príjmy z dlhových záväzkov, príjmy zo scudzenia akcií (akcií) na základnom imaní (akcií) bieloruských spoločností, ako aj náhrady za daň zaplatenú (zrazenú) v zahraničí v Bielorusku.

READ  Očakáva sa, že Si Ťin-pching vystúpi na večeri pre amerických obchodných manažérov v San Franciscu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close