Hlavné správy

Bloomberg dá Bidenovi na Floride 100 miliónov, aby mu pomohol vyhrať

New York 13. septembra (TASR) – Americký miliardár Michael Bloomberg, ktorý minul miliardu dolárov na vlastnú neúspešnú prezidentskú kampaň v roku 2020, venuje najmenej 100 miliónov dolárov kampani demokratického prezidentského kandidáta Joea Bidena v štáte Florida.

Bloomberg chce pomôcť Bidenovi v jeho zápase proti súperovi vo voľbách – republikánskemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi. V nedeľu o tom informovala tlačová agentúra Reuters.

Rozhodnutie miliardára a bývalého starostu New Yorku prichádza v kritický moment, kedy zostáva do prezidentských volieb už len 51 posledných dní. Prieskumy verejnej mienky ukazujú tesný súboj v takzvanom nerozhodnuté štáte Florida a okrem toho, úradujúci šéf Bieleho domu už nie je vo finančnej prevahe.

Mike Bloomberg je odhodlaný pomôcť poraziť Trumpa ao toto pôjde v nerozhodnutých štátoch,„Uviedol Bloomberg poradca Kevin Sheekey. Dodal, že financie od Bloomberga“ budú znamenať, že demokrati a Bidenovej kampaň môžu investovať ešte mohutnejšie iv ďalších kľúčových štátoch ako napríklad Pennsylvánia, ktoré budú rozhodujúce pre Bidenovej víťazstvo „.

Volebné štáby oboch kandidátov na prezidentský úrad očakávajú, že Florida bude najdrahším štátom, pokiaľ ide o priebeh kampane, dodala agentúra Reuters.

READ  Slovensko posiela pomoc do iránskych táborov pre nelegálnych prisťahovalcov v hodnote 44 000 dolárov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close