Hlavné správy

bne IntelliNews – Nastupujúca slovenská vláda pozastavuje tlačové povolenia liberálnych médií

Nastupujúci populistický slovenský premiér Robert Fico pozastavil tlačové povolenia pre to, čo označil za „nepriateľské médiá“, čím vyvolal nový spor s progresívnou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Fico, líder ľavicovej strany Smar, si od liberálnych denníkov objednal revíziu tlačových povolení na úrady vlády pre novinárov. SME a TennikNOnline tlačová správa Aktuality.ska televízna stanica Markíza.

Figo obvinil tieto predajne z „otvoreného postoja nenávisti a protivníka voči Smri a veselého šírenia týchto tendencií“, pričom dodal, že kým nebudú preskúmané, predajne sú „nevítanými hosťami na úrade vlády“.

Čaputová rýchlo kritizovala Figa a na svoj Facebook napísala, že je to „kus“. [the] Prácu médií kritizujúcich politikov,“ odmietol aj označovanie médií za „nepriateľov“ či „priateľov“ a zasievanie rozdelenia v spoločnosti.

„Pre politikov to môže byť trápne. Ale dôležitosť [the] „Médiá prekonajú túto nepohodu, ktorá je pre demokraciu nenahraditeľná,“ pokračovala Kabutová. Médiá nazval „krvou demokracie“.

Figove komentáre vyvolali medzi novinármi pobúrenie a boli od nich odbité Aktuality.sk Šéfredaktor Peter Pardy povedal, že Robert Figo „viedol osobnú vojnu s novinármi“.

Bardi tiež povedal, že Figo nezabudol na novinára Johna Kuciaka Aktuality.skViedol vyšetrovanie svojej predchádzajúcej vlády a neskôr bol v roku 2018 zavraždený spolu so svojou snúbenicou Martinou Kužnírovou, čo vyvolalo najväčšie masové protesty v histórii Slovenska a zosadili predchádzajúci Ficov kabinet.

Ficov kabinet je „zbabelý a pomstychtivý, preto hľadá vnútorného nepriateľa,“ napísal Bardi na svojom Facebooku.

Šéfredaktor z SME Beata Baloková označila Figove kroky aj za „pomstu za články“. [of his previous cabinet] Prezradil, ako bol zajedno so svojimi ľuďmi [Fico] Mafia postavila základy štátu.

Fico „chce zabrániť tomu, aby ďalšie články prezrádzali, ako napreduje jeho stavba,“ pokračovala Baloková s tým, že Európsky parlament a EÚ by mali byť „vážne znepokojení“, ak im záleží na slobode tlače.

READ  Slovenský politik Georgi Kimchi hovorí o konflikte medzi progresívnymi a konzervatívnymi hodnotami

Figov kontroverzný krok prichádza niekoľko dní po tom, čo jeho vládny kabinet identifikoval právne zmeny, ktoré by mohli znížiť financovanie mimovládnych organizácií.

Nová vláda Sme, stredoľavá strana Hlas a krajne pravicová Slovenská nacionalistická strana schválili plán kabinetu 13. novembra. Jej plány zahŕňajú zvýšenie daní vrátane nového bankového odvodu na financovanie výdavkových programov, ako je 13. mesačný dôchodok. a hypotekárnych dotácií. Hlasovanie o dôvere plánuje uskutočniť 14. novembra.

Zaviazalo sa, že vláda by sa mala „riadiť heslom Slovensko na prvom mieste, čo znamená byť jednotný, zodpovedný a predvídateľný v zahraničnej politike so zameraním na národné záujmy Slovenskej republiky“.

Vláda zopakovala, že členstvo v EÚ je nevyhnutné. Chce sa usilovať o mierovú EÚ, rovnocenné partnerstvo medzi EÚ a USA a rešpektovanie jednotlivých členských štátov EÚ.

Odmieta akékoľvek povinné migračné kvóty a ruší právo veta pri rozhodovaní, ktoré si vyžaduje všetky členské štáty.

Ekonomickú diplomaciu mieni vykonávať dodržiavaním záväzkov NATO s tým, že „základnou úlohou systematického rozvoja je definovať účasť slovenských podnikateľských subjektov na európskom a svetovom trhu“.

Vláda pod vedením Smara chce presadzovať mierové plány pre Ukrajinu. Zopakovala, že Slovensko preruší vojenskú pomoc Ukrajine, ale bude pokračovať v poskytovaní humanitárnej pomoci. minulý týždeň, Nový kabinet bol odvolaný Nedávna vojenská pomoc Ukrajine, ale Fico povedal Domáce firmy nezastaví Od výroby a exportu zbraní a streliva.

Fico vytvoril koalíciu Po tom, čo Smer vyhral 30. septembra bleskové hlasovanie nad liberálnym Progresívnym Slovenskom (PS). Kampaň bola kritizovaná za to, že je agresívna a inkluzívna Široké šírenie dezinformácií ako aj hlboko falošné videá zamerané na lídra PS Michala Šimečku.

Smer aj Hlas boli suspendovaní Z Európskej skupiny socialistov spojiť sily s SNS a ich postoj k Ukrajine. Lídri Smeru a SNS prijali kremeľskú propagandu a o ruskej vojne na Ukrajine hovorili ako o konflikte, ktorý v roku 2014 začali „ukrajinskí fašisti“.

READ  „Ich predchádzajúce tiene“ - Damien Duff prekvapený kolapsom eura na Slovensku 2020

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close