Hlavné správy

Slovensko ruší okamžité hraničné kontroly s Maďarskom po nezachytených migrantoch – POLITICO

Slovensko zrušilo hraničné kontroly na hraniciach s Maďarskom v utorok, deň po ich zavedení – po tom, čo sa mu nepodarilo chytiť žiadnych migrantov bez dokladov.

Nová vláda krajiny vyslala v pondelok popoludní na svoju hranicu s Maďarskom stovky policajtov, vojakov a psov, aby zabránila vstupu migrantov bez dokladov do krajiny. Vojaci boli rozmiestnení pozdĺž trás, o ktorých sa predpokladá, že ich často využívajú migranti, a nie pozdĺž celého 677 km dlhého úseku hranice.

„Táto demonštrácia sily, ukázaná pozdĺž celej zelenej hranice, má dať najavo všetkým, najmä pašerákom a organizátorom nelegálnej migrácie, že Slovensko je pripravené a ochráni svoje územie pred ilegálnou imigráciou,“ uviedol premiér Robert Figo. povedal. povedal.

Zobrazenie trvalo približne 12 hodín – od 19:00 v pondelok do 5:00 v utorok.

„Za celý čas sme nezaznamenali žiadne zatknutie,“ uviedol dočasný policajný šéf Rastislav Polakovič povedal V utorok na tlačovej konferencii.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok povedal, že nasadenie bolo „jednorazové“, ktoré sa „podľa potreby zopakuje“. On aj Figo povedal V pondelok sa obávali „krátkodobého výrazného zhoršenia migračnej situácie“.

Líder liberálnej opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka označil krok vlády za „drahé divadlo“, ktoré odvádza pozornosť od skutočných problémov Slovenska. „Súčasné pohraničné divadlo je plytvaním finančným a ľudským potenciálom našej krajiny. „Skutočné riešenia si vyžadujú politickú odvahu a schopnosť dohodnúť sa v rámci EÚ,“ povedal povedal.

Fico, ktorý minulý mesiac zložil prísahu na štvrté funkčné obdobie premiéra po tom, čo jeho ľavicovo-populistická strana Smr (Smer) vyhrala septembrové parlamentné voľby, označil migráciu bez dokumentov za jeden zo svojich hlavných bodov a prisľúbil, že bude situáciu kontrolovať.

Slovensko nedávno 5. októbra obnovilo náhodné kontroly na hraniciach s Maďarskom.

READ  Na migrantoch je Slovensko zaseknuté medzi skalou (Česká republika) a tvrdým miestom (Maďarsko).

Za prvé tri štvrťroky tohto roka bolo v rámci Slovenska zaregistrovaných 40-tisíc nelegálnych migrantov, ktorí sa sťahovali do inej destinácie v rámci Slovenska, v minulom roku to bolo približne 5-tisíc. V posledných týždňoch sa však počet migrantov znížil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close