Hlavné správy

Najdôležitejšie body Slovenska vs Portugalsko: SVK 0-1 POR, Cristiano Ronaldo zaknihovaný, Bruno vyhral kvalifikáciu EURO 2024

Portugalská superhviezda Cristiano Ronaldo v stredu povedal, že chce ísť „ďalej“ po tom, ako sa stal prvým hráčom, ktorý strelil 850 gólov v kariére so saudskoarabským klubom Al-Nasser.

„Chcem viac,“ povedal útočník na tlačovej konferencii pred blížiacimi sa zápasmi kvalifikácie majstrovstiev Európy pred tréningom s národným tímom v Oiras na predmestí Lisabonu.

„Pokiaľ budem hrať, chcem si nastaviť latku veľmi vysoko a musím myslieť vo veľkom,“ pokračoval 38-ročný hráč.

Ronaldo si vyslúžil 200. reprezentačnú reprezentáciu tým, že strelil jediný gól pri výhre Portugalska nad Islandom vlani v júni, vďaka čomu sa Selecao dostalo na čelo skupiny J v kvalifikácii o Euro 2024.

V piatok sa majstri Európy z roku 2016 predstavia so Slovenskom v Bratislave a o tri dni neskôr v Luxembursku na juhu Portugalska v Algarve.

„Chcem vyhrať oba tieto zápasy. Ak vyhráme, prakticky sa kvalifikujeme,“ povedal päťnásobný víťaz Zlatej lopty.

Na otázku o jeho rivalite s Argentínčanom Lionelom Messim Ronaldo odpovedal, že títo dvaja sa „rešpektovali“ a že je presvedčený, že „zmenili históriu futbalu“.

Ronaldo, ktorý si tento rok pripomína svoje 20. výročie za národnú stranu, povedal, že je „hrdý“ na túto „dlhovekosť“.

„Chcem pokračovať, pretože sa cítim dobre a som užitočný, ale stať sa môže čokoľvek,“ povedal s tým, že zatiaľ si chce „užívať moment“ a dať si za cieľ „skvelé Euro.“

-AFP

READ  bne IntelliNews - Pellegrini povedal, že v marci bude kandidovať na slovenského prezidenta

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close