Zábava

Bývalý filmový producent Weinstein čelí šiestim novým obvineniam

V prípade dokázania viny za všetky obvinenia v Los Angeles hrozí ďalší trest odňatia slobody na 140 rokov.

Zdiskreditovaný hollywoodsky magnát Harvey Weinstein (68) čelí šiestim novým obvineniam zo sexuálneho napadnutia, za ktoré hrozí trest odňatia slobody až 140 rokov. Informovala o tom v piatok spravodajská stanica Sky News.

Nové obvinenia prichádzajú pol roka po tom, čo okresná prokuratúra v Los Angeles v Kalifornii obvinila Weinsteina z ďalšieho sexuálneho útoku na ženu v roku 2010. Weinstein obratne čelí štyrom obvineniam zo znásilnenia, dvom zo sexuálneho násilia a jednému z násilného sexuálneho prenikania.

Súd v New Yorku odsúdil 11. marca bývalého filmového producenta na 23 rokov väzenia za sexuálne napadnutie a znásilnenie. Koncom februára ho porota uznala vinným zo sexuálneho útoku na bývalú asistentku produkcie Mimi Haleyovú v roku 2006 a znásilňovaciu herečku Jessicu Mannovú v roku 2013.

Weinstein, ktorému britská kráľovná Alžbeta II. v septembri získala cenu CBE a v prípade dokázania viny za všetky obvinenia v Los Angeles jej hrozí ďalších 140 rokov väzenia. Weinstein je v súčasnosti umiestnený v nápravnom zariadení Wende s maximálnou bezpečnosťou v štáte New York.

READ  Pokles na Slovensku: Dvaja nebezpeční hráči Írska pokrývajú play-off Euro

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close