šport

Bývalý kanadský brankár Halák si vyskúšal nový tím

Fanúšikovia Montrealu Canadiens si pravdepodobne pamätajú Jaroslava Haláka ako brankára, ktorý ukradol šou v play-off v roku 2010 a priviedol tím na impozantnej ceste do finále Východnej konferencie.

Odvtedy si 38-ročný muž obliekol viacero uniforiem. A vyzerá to tak, že čoskoro môže pridať na súpisku ďalší tím.

PR oddelenie Caroliny Hurricanes v pondelok oznámilo, že Halák sa pripojí k tímu pri hľadaní voľného hráča. Správa o príchode staršieho brankára do Raleigh sa zhoduje s odhalením, že štartujúci brankár Hurricanes Frederik Andersen momentálne rieši zdravotný problém a prechádza vyšetreniami.

Tím sľúbil, že poskytne aktuálne informácie o Andersonovom stave, keď budú k dispozícii, ale dovtedy odmietol ďalšie komentáre.

V minulej sezóne odohral Halák 25 zápasov za New York Rangers, zaznamenal bilanciu 10-9-5 s ERA 2,72 a 0,903 percenta úspešnosti, no do offseason vstúpil bez zmluvy.

S kariérou v NHL, ktorá trvala 17 sezón, vrátane nedávnych pôsobení v tímoch Vancouver Canucks a Boston Bruins, začal rodák zo Slovenska svoju púť NHL v Canadiens v roku 2006.

Prvé štyri sezóny strávil po boku Careyho Pricea, no Canadiens šokovali hokejový svet a v posezónnom období ich vymenili, čím vyradili Washington Capitals aj Pittsburgh Penguins.

Odvtedy strávil Halák čas v tímoch St. Louis Blues, Washington Capitals, New York Islanders a ďalších.

Dvaja William M. Spolu s vyznamenaním Jennings Trophy nazbieral v NHL pôsobivé štatistiky s priemerom 2,50 a percentom gólov v kariére 0,915 v 581 zápasoch základnej časti.

    Tiež sa ti môže páčiť:

  • Prečo by streľba v hornej línii Canadiens mohla zmeniť sezónu Slafkowského
READ  BeIN Sports bude vysielať tri európske futbalové ligy v regióne MENA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close